Menu

NASZE ŚMIECI, NASZA SPRAWA

Rok 2012

Z ŻYCIA ZESPOŁU OŚWIATOWEGO W RADOMYŚLI

Drukuj
1 2 3
W artykule: Mikołajki, Warsztaty badawcze z projektu, Wycieczka do laboratorium i na koncert, Wigilia Szkolna 2011, Choinka szkolna 2012, Ferie zimowe 2012, Dzień Seniora 2012, Projekt „DRUGIE ŻYCIE ELEKTROŚMIECI”.

Mikołajki 2011
Dnia 6 grudnia 2011 r. nadszedł kolejny Dzień Mikołajkowy. Uczciliśmy go wspaniałą zabawą podczas występów cyrkowych, w czasie których uczniowie i grono pedagogiczne mogło podziwiać występy akrobacyjne, popisy klauna. Jednak największą atrakcją okazały się egzotyczne zwierzęta przywiezione przez występujących. Zwierzęta również popisywały się sztuczkami, ale najciekawsze było to, że każdego zwierzęcia można było dotknąć, oczywiście pod czujnym okiem tresera i treserki. A pokazowymi zwierzętami były: małpka, papuga, gołębie, węże, krokodyl i legwan.
Drugim akcentem Mikołajkowym była akcja sklepiku SU. Uczniowie pod kierunkiem opiekuna p. Niedziółki przygotowali losy, wśród których 20 losów było z napisem „Mikołaj”. Wylosowanie takiej karteczki  podczas zakupów w sklepiku nagrodzone zostawało czekoladowym mikołajem.
Ostatnią atrakcją był konkurs matematyczny dla klasy 4 i klas gimnazjalnych. Rozwiązanie zadań przygotowanych przez p. Niedziółkę (krzyżówki matematycznej i wyrażenia algebraicznego z końcowym napisem “Mikołaj”) nagrodzone było oceną celującą i słodkim upominkiem.

Warsztaty badawcze z projektu
Dnia 12 grudnia 2011 r. odbyły się trzygodzinne warsztaty badawcze dla uczestników projektu ’Świetlica moich marzeń". Warsztaty prowadzone były przez pracowników p. Żanetę i p. Kamila, którzy przyjechali do nas z Warszawy.
Dzieci pod kierunkiem prowadzących gości i opiekujących się p. J. Niedziółki i p. U. Mężyńskiej wykonywały różne eksperymenty.
Na początku warsztatów wszyscy przedstawili się i spisane zostały zasady obowiązujące na zajęciach. Następnie uczestnicy przystąpili do wykonywania doświadczeń.
Były to między innymi:
-  budowanie konstrukcji, która miała uratować spadające jajko
-  przelewanie wody z butelki do kubka bez przechylania jej
-  napełnianie wodą odwróconej szklanki
-  siedzenie na balonie
-  mieszanie różnych cieczy
-  tworzenie wulkanu
-  wymyślanie różnorodnych instrumentów muzycznych z rzeczy codziennego użytku
-  koncert na zrobionych instrumentach
Na koniec dzieci stworzyły planszę na temat  eksperymentu i rzeczy, które są potrzebne, aby eksperymentować.
Prowadzący podarowali naszym małym badaczom grę edukacyjną i życzyli im dalszych sukcesów na drodze doświadczalnej.
My z entuzjazmem podziękowaliśmy za miło spędzony czas i ofiarowaliśmy naszym gościom świąteczne upominki.

Wycieczka do laboratorium i na koncert
Dnia 14 grudnia 2011 r. uczniowie gimnazjum pod opieką p. Jolanty Woźniak i p. Jagody Niedziółki udali się na edukacyjną wycieczkę do Siedlec.
Pierwszym punktem programu była wizyta w laboratorium mikrobiologii na Uniwersytecie Przyrodniczo – Humanistycznym w Siedlcach. Tam pani dr Małgorzata Piechota opowiadała uczniom o różnorodnościach związanych ze światem bakterii. Ponadto uczniowie zobaczyli jak tworzy się profesjonalne preparaty, jak wyglądają hodowle bakterii oraz mogli obejrzeć różne bakterie pod mikroskopem.
Kolejnym punktem wycieczki był koncert w ramach cyklu spotkań muzycznych „Bądź coolturalny”. Koncert prowadzony był przez dyrektora Centrum Kultury i Sztuki pana Mariusza Orzełowskiego, a uświetniony przez solistów Chóru Miasta Siedlce, którzy wykonywali najpiękniejsze kolędy i pastorałki polskie.
Ostatnią atrakcją było lodowisko. Tam wszyscy wyszaleli się po tak pracowicie spędzonym dniu ;)

Wigilia Szkolna 2011
Dnia 22 grudnia 2011 r. odbyła się Wigilia Szkolna, podczas której tradycyjnie już prawdziwą Wigilię mieli odchodzący niedługo uczniowie klasy III gimnazjum. Ponadto odbyły się podwójne Jasełka. Pierwsze przygotowane zostały przez uczniów klasy III i IV szkoły podstawowej pod kierunkiem p. M. Sieczkiewicz. Drugie przedstawili uczniowie klasy V i VI pod kierunkiem p. Z. Grzegorczyk. Całą uroczystość uświetniały kolędy wykonywane przez szkolny chór pod kierunkiem p. J. Woźniak.

Choinka szkolna 2012

Tradycyjnie w pierwszą sobotę ferii zimowych, dnia 14 stycznia 2012 roku odbyła się w szkole choinka. Oprócz tańców i dobrej zabawy, jak zwykle nie zabrakło innych atrakcji, typu konkursy, przedstawienia i występy. Za całość imprezy w tym roku odpowiedzialne były pani  Ewa Karaś  (konkursy i zabawy dla najmłodszych)  i pani Jadwiga Niedziółka (przygotowanie sali, zbiórka pieniędzy i dekoracja). Wszyscy zgromadzeni obejrzeli przedstawienie „Kot w butach” przygotowane przez uczniów pod kierunkiem pani Zofii Grzegorczyk.
Kolejną atrakcją był występ zespołu tanecznego działającego w ramach projektu „Świetlica moich marzeń”. Był to debiut , więc tym bardziej gratulujemy członkom zespołu wspaniałego występu. Ostatnim punktem, którego nie mogło zabraknąć był oczywiście Mikołaj.

Ferie zimowe 2012
W dniach 16 – 20 stycznia 2012 roku zorganizowane zostały w naszej szkole zajęcia dla uczniów w ramach ferii. Nauczyciele społecznie przygotowali różnorodne zajęcia dla dzieci i młodzieży. Oferta zajęć była szeroka. Pojawiły się warsztaty ręku metodą „Tiffany”, zajęcia sportowe, plastyczne, komputerowe, taneczne, dziennikarskie, zajęcia z angielskiego na platformie edukacyjnej oraz czytanie dzieciom i konkurs.

Dzień Seniora 2012
W dniu 3 lutego 2012 r. odbyła się uroczystość z okazji „Dnia Seniora”. Organizatorem uroczystości była pani Urszula Mężyńska.
Na uroczystej akademii wystąpiły dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I – III. Tradycyjnie juz Seniorzy nie zawiedli i licznie przybyli, aby podziwiać swoje wnuki.  Z wielką radością obejrzeli występy swoich wnucząt i obdarowani upominkami, przy dźwiękach muzyki, częstowali się ciastem, kawą i herbatą.

Projekt „DRUGIE ŻYCIE ELEKTROŚMIECI”
Od początku stycznia 2012 r. uczniowie z Zespołu Oświatowego w Radomyśli razem z opiekunami p. Niedziółką i p. Woźniak realizują projekt „Drugie życie elektrośmieci”. Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiego konkursu, którego celem jest podniesienie stanu świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym i zużytymi bateriami oraz zwiększenie poziomu zbiórki tego sprzętu. Organizatorem i Sponsorem Konkursu jest Europejska Platforma Recyklingu Polska Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego SA. oraz ERP Batteries Poland Sp. z o.o. Koordynatorem czwartej edycji ogólnopolskiego konkursu jest Fundacja Zielony Horyzont. Działania projektowe trwać będą do końca kwietnia.  
Projekt realizowany jest przez 10 uczniów z klasy I gimnazjum, którzy na potrzeby konkursu przyjęli nazwę „Zielone Radomyślaki”. W ramach tego projektu grupa ma do wykonania różnego typu zadania np. wykonanie plakatów informacyjnych, promocja zespołu, promocja działań projektowych, wydanie gazetki szkolnej na temat elektrośmieci, stworzenie ulotek. Jednak głównym zadaniem określonym w tym projekcie jest zorganizowanie zbiórki elektrośmieci w Radomyśli i okolicach. Zadaniem uczniów jest rozpropagowanie tej akcji, dotarcie do jak największej liczby osób, stworzenie miejsca zbiórki i zorganizowanie logistyczne samej zbiórki w podanym terminie. Zbiórka będzie miała miejsce pod koniec kwietnia 2012 r.

Prosimy wszystkich mieszkańców Radomyśli i okolic o zbieranie baterii i każdego rodzaju elektrośmieci oraz przyniesienie ich w wyznaczonych przez nas dniach.

O terminie i miejscu zbiórki poinformujemy już wkrótce.

Oprócz baterii zbierać będziemy: zepsute lodówki, pralki, zmywarki, odkurzacze, żelazka, suszarki do włosów, golarki, komputery, faksy, drukarki, kalkulatory, telefony, telewizory, radia, świetlówki, magnetowidy.


Ocena: 0 głosów Aktualna ocena: 0
loader...

Nasze wyróżnienia i certyfikaty