Menu

NASZE ŚMIECI, NASZA SPRAWA

MINIONE EDYCJE

 • XIII Mazowiecki Festiwal Kapel Ludowych "Pod Siedlcami w Wiśniewie" i Nagroda Wójta Gminy Wiśniew dla Zespołu Ludowego "Wiśniewiacy" im. Zbigniewa Myrchy

  W niedzielę 4 sierpnia 2019 r. na Skwerze 600-lecia w Wiśniewie już po raz XIII odbył się Mazowiecki Festiwal Kapel Ludowych „Pod Siedlcami w Wiśniewie”. Tegoroczną edycję Festiwalu wsparł Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Patronat nad Festiwalem - od jego powstania - sprawuje Krzysztof Kryszczuk, wójt gminy Wiśniew.

  Więcej
 • „Pod Siedlcami w Wiśniewie”

  W niedzielę 5 sierpnia 2018 r. na Skwerze 600-lecia w Wiśniewie, już po raz 12., odbył się Mazowiecki Festiwal Kapel Ludowych „Pod Siedlcami w Wiśniewie”. Tegoroczną edycję Festiwalu wsparł Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Patronat nad Festiwalem - od jego powstania - sprawuje Krzysztof Kryszczuk, wójt gminy Wiśniew.

  Więcej
 • Kapele zagrały po raz 11. (film + audio)

  W niedzielę 6 sierpnia 2017 r. na placu przed Urzędem Gminy już po raz 11. odbył się Mazowiecki Festiwal Kapel Ludowych „Pod Siedlcami w Wiśniewie”.

  Więcej
 • W Wiśniewie po raz 10. zagrały kapele (aktualizacja - pliki audio).

  Nietypowy charakter miał tegoroczny Mazowiecki Festiwal Kapel Ludowych „Pod Siedlcami w Wiśniewie”, który odbył się w niedzielę 7 sierpnia na placu przed urzędem gminy.

  Więcej
 • „POD SIEDLCAMI W WIŚNIEWIE” - PO RAZ DZIEWIĄTY

  W niedzielę 2 sierpnia 2015 r. na placu przed Urzędem Gminy odbył się już po raz dziewiąty Mazowiecki Festiwal Kapel Ludowych „Pod Siedlcami w Wiśniewie”. Licznie zgromadzoną widownię oraz uczestników Festiwalu – śpiewająco - powitał  Zespól Ludowy im. Zb. Myrchy WIŚNIEWIACY.

  Więcej
 • POD SIEDLCAMI W WIŚNIEWIE…

  Wspólnym odegraniem „Polki Wiśniewskiej” oraz skocznymi tańcami zakończył się VIII Mazowiecki Festiwal Kapel Ludowych „Pod Siedlcami w Wiśniewie…”

  Więcej
 • Pod Siedlcami w Wiśniewie…

  Najpiękniejsze melodie ludowe Podlasia i Mazowsza rozbrzmiewały w niedzielne popołudnie - 4 sierpnia - na wiśniewskiej scenie podczas VII Mazowieckiego Festiwalu Kapel Ludowych. Zagrało 11 wspaniałych kapel, lecz zaszczytny tytuł GRAND PRIX zdobyła tylko jedna.

  Więcej
 • VI Mazowiecki Festiwalu Kapel Ludowych „POD SIEDLCAMI W WIŚNIEWIE”

  „Dziś w Wiśniewie zabawa, zabawa, zabawa. Jest harmider i wrzawa i wrzawa jest! Wszyscy tańczą poleczki, poleczki, poleczki. Bo to taniec Wiśniewski, hej hej, hej, hej, hej…”. Tę melodię niosło echo na VI Mazowieckim Festiwalu Kapel Ludowych „ POD SIEDLCAMI W WIŚNIEWIE”.

  Więcej
 • Mały Jubileusz FESTIWALU KAPEL LUDOWYCH

  W niedzielę 7 sierpnia br. na skwerze przy Urzędzie Gminy Wiśniew odbył się V Mazowiecki Festiwal Kapel Ludowych „POD SIEDLCAMI W WIŚNIEWIE”. W Festiwalu wzięło udział osiem kapel z Mazowsza i Podlasia oraz gościnnie Kapela „Janka Muzykanta”. Gwiazdą Festiwalu była Kapela Chabry z Grodna na Białorusi.

  Więcej
 • Pod Siedlcami w Wiśniewie…

  To u nas, w Wiśniewie, powstała najsłynniejsza polka naszego regionu. W niedzielę 1 sierpnia przypomnieliśmy o tym już po raz czwarty podczas Mazowieckiego Festiwalu Kapel Ludowych „Pod Siedlcami w Wiśniewie”. Jak co roku na gościnnej wiśniewskiej scenie, ustawionej na skwerze przy Urzędzie Gminy, wystąpiło wiele utytułowanych kapel, które wykonywały najpiękniejsze melodie ludowe Podlasia i Mazowsza. Obowiązkowa dla wszystkich uczestników była – oczywiście – „Polka Wiśniewska”.

  Więcej
 • III Mazowiecki Festiwal Kapel Ludowych

  Muzyka ludowa ma się dobrze! Dowodem na to jest ilość uczestników i liczne audytorium III Mazowieckiego Festiwalu Kapel Ludowych, który odbył się w ubiegłą niedzielę, 5 lipca na skwerze przed Urzędem Gminy.

  Więcej
 • II MAZOWIECKI FESTIWAL KAPEL LUDOWYCH w WIŚNIEWIE!

  W niedzielę 27 lipca scenę na placu przed Urzędem Gminy wypełniły najlepsze kapele ludowe z naszego regionu. Miłośnicy folkloru Mazowsza i Podlasia przeżyli prawdziwą ucztę duchową. Dostarczyli jej uczestnicy II Mazowieckiego Festiwalu Kapel Ludowych.

  Więcej
 • I MAZOWIECKI FESTIWAL KAPEL LUDOWYCH w WIŚNIEWIE!

  24 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiśniewie odbył się I Mazowiecki Festiwal Kapel Ludowych. W zmaganiach konkursowych udział wzięło 6 zespołów. Miejsce pierwsze wyśpiewała i wygrała (na instrumentach) KAPELA MACIEJOWICKA z Maciejowic.

  Więcej
loader...

Nasze wyróżnienia i certyfikaty