Archiwum październik - grudzień 2017

VI Bieg Niepodległości

Drukuj
1 2 3

W sobotę 11 listopada 2017 r. w Wiśniewie odbył się VI Bieg Uliczny w Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Dzieci, młodzież oraz dorośli rywalizowali ze sobą odpowiednio na dystansie 1200 m, 2400 m i 3600 m. W biegu wzięło udział 75 uczestników.

Wśród najmłodszych zawodniczek z kategorii dzieci wygrała Julia Jankowska, przed Aleksandrą Jurzyk i Sylwią Jastrzębską. W kategorii chłopców pierwszy linię mety minął Bartosz Radomyski, drugi był Dawid Jastrzębski, a trzeci Dawid Potocki. W grupie starszej zwyciężyła Kinga Ostrowska, która wyprzedziła Martę Jurzyk i Kingę Oknińską. Najszybszym młodzieńcem okazał się Przemysław Kędzierski, drugie miejsce zajął Bartłomiej Dziewulski a trzecie Kacper Jadczak. Bieg w kategorii open kobiet wygrała Katarzyna Dziuba – nauczyciel wychowania fizycznego w ZO w Wiśniewie zaś na drugim miejscu uplasowała się Małgorzata Oknińska. W rywalizacji mężczyzn na pierwszym stopniu podium stanął Kamil Izdebski, a kolejne pozycje zajęli Ireneusz Jurzyk i Piotr Święcki.

Zwycięzcy otrzymali puchary, medale, dyplomy i upominki rzeczowe wręczone przez wójta Krzysztofa Kryszczuka. Organizatorzy przyznali też specjalne wyróżnienie dla najmłodszego uczestnika biegu, które trafiło do Igi Gołoś.

Dodatkową nagrodą dla wszystkich uczestników biegu, którzy stanęli na starcie mimo niezbyt sprzyjającej pogody, była pyszna, gorąca grochówka.

Tuż po wręczeniu nagród zwycięzcom biegu odbyło się uroczyste podsumowanie trzymiesięcznych zmagań II edycji Gminnej Ligi Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Wiśniew. Najlepsze trzy drużyny odebrały z rąk Wójta Krzysztofa Kryszczuka medale i piłki, a wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy.

W całym cyklu zawodów dla piłkarzy w wieku co najmniej 14 lat najlepsza okazała się ekipa U-21 z Wiśniewa, która zdobyła 16  punktów. Taki sam wynik końcowy uzyskała ekipa Borki – Paduchy, lecz miała gorszy bilans bramkowy i tym samym zajęła drugi stopień na podium. Z brązowymi medalami na piersi turniej  zakończyła Victoria Gostchorz.

Poza podium znalazły się: Wólka Wiśniewska, Stok Wiśniewski, FC Perła, Wiśniew u 16 oraz Kolonia Wiśniew.