Menu

NASZE ŚMIECI, NASZA SPRAWA

MINIONE EDYCJE

Pod Siedlcami w Wiśniewie…

Drukuj
1 2 3

Najpiękniejsze melodie ludowe Podlasia i Mazowsza rozbrzmiewały w niedzielne popołudnie - 4 sierpnia - na wiśniewskiej scenie podczas VII Mazowieckiego Festiwalu Kapel Ludowych. Zagrało 11 wspaniałych kapel, lecz zaszczytny tytuł GRAND PRIX zdobyła tylko jedna.

„Polka Wiśniewska”, wykonana przez gospodarzy – Zespół Ludowy WIŚNIEWIACY, otworzyła tradycyjnie Festiwal Kapel Ludowych. Do konkursu przystąpiły zespoły z sześciu powiatów. Wiele z nich niejednokrotnie brało udział w konkursach muzyki ludowej nie tylko w kraju, ale i poza jego granicami - podbijając swoją melodią serca publiczności, wygrywając nagrody i w końcu robiąc to co kochają. Wygrywane oberki, kujawiaki, polki, polonezy porwały licznie zgromadzonych „festiwalowiczów” do wspólnej zabawy. Publiczności w ucho najbardziej wpadały przyśpiewki, co jednak zgodnie z regulaminem nie mieściło się w konwencji imprezy. Jury w składzie: Michał Hołownia – przewodniczący, Stanisław Wróblewski i Aneta Karczmarska - członkowie, trzymając się twardo określonych zasad konkursu, przyznało nagrody przede wszystkim kapelom muzykującym instrumentalnie.

GRAND PRIX VII Mazowieckiego Festiwalu Kapel Ludowych zdobyła KAPELA LUDOWA „POWIŚLAKI” Z MACIEJOWIC.

Oprócz nagrody głównej zostały przyznane 4 wyróżnienia:
Kapeli Krzysztofa Rokicińskiego ze Starej Błotnicy,
Kapeli „Jaśki” z gminy Maciejowice,
Kapeli Ludowej „Mazowszaki” z gminy Latowicz,
Kapeli „Bocianisko” z Garwolina.

Kapela „Powiślaki” z Maciejowic, w której w skład wchodzą: Marian Wiącek, Stefan Nowaczek oraz Henryk Kowalczyk, ma za sobą duże doświadczenie sceniczne. Rytmy w ich wykonaniu, poziom artystyczny, dobór repertuaru oraz ogólna prezencja zespołu podbiła nie tylko wiśniewską scenę muzyczną, ale i sceny regionu Węgrowa i Mińska.

RELACJA WIDEO MAGNES TV

RELACJE TV SIEDLCE

WIĘCEJ ZDJĘĆ W FOTOGALERII

loader...

Nasze wyróżnienia i certyfikaty