Menu

NASZE ŚMIECI, NASZA SPRAWA

MINIONE EDYCJE

X MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK "KOLĘDNICZE SERCE POLSKIE"

Drukuj
1 2 3
fot. UG
fot. UG

W niedzielę, 20 stycznia 2019 r. w Szkole Podstawowej w Śmiarach odbył się jubileuszowy X Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek „KOLĘDNICZE SERCE POLSKIE”. W tegorocznej edycji Festiwalu, którego organizatorem jak co roku był Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie, zaprezentowało się 11 zespołów, 3 chóry i 4 solistów.

Jak co roku występy artystów poprzedziła Msza święta sprawowana w kościele parafialnym w Śmiarach przez ks. proboszcza Sławomira Groszka oraz ks. Jerzego Dudę, wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego w Siedlcach. Oprawę muzyczną mszy św. zapewnił chór Polesie z Brześcia na Białorusi.

Festiwal oficjalnie otworzyli: Katarzyna Wielgórska, dyrektor SP w Śmiarach, Paweł Ksionek, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wiśniewie,  Janina Dołgich, była dyrektor GOK w Wiśniewie, inicjatorka Festiwalu oraz Krzysztof Kryszczuk, wójt gminy Wiśniew.

W tej edycji festiwalu wykonawców oceniało jury w składzie: Michał Hołownia – dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych w Siedlcach, ks. Michał Szulik – przewodniczący Komisji ds. Muzyki Kościelnej Diecezji Siedleckiej, dyrygent Chóru Katedralnego im. ks. Alfreda Hoffmana w Siedlcach oraz Janina Dołgich – wieloletnia dyrektor GOK w Wiśniewie, inicjatorka Międzynarodowego Festiwalu, odznaczona Dyplomem Honorowym Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód za zbliżenie kultur Polski i Narodów zza Wschodniej granicy.

W kategorii Zespoły, decyzją jury, I miejsce zajął Zespół Faustyna z Równego na Ukrainie pod kierownictwem Andżeliki Fedorowej , II miejsca komisja nie przyznała, III miejsce zajął zespół Węgrowianie  pod kierunkiem Sebastiana Kaniuka.

W kategorii chóry, I miejsce zdobył chór KOE działający przy Sokołowskim Ośrodku Kultury pod kierownictwem Anety Mroczek. II zajął Chór Polskiej Macierzy Szkolnej "Polesie" z Brześcia na Białorusi pod kierownictwem Swietłany Mazuruk, III miejsce nie zostało przyznane. Wyróżnienie zdobyła Schola Domanice pod kierownictwem ks. Jerzego Dudy.

Tuż przed rozdaniem nagród konkursowych wójt gminy Wiśniew wręczył nagrody uczestnikom ogłoszonego w grudniu 2018 roku konkursu „Dekoracja Bożonarodzeniowa – gmina Wiśniew w świątecznym nastroju”. Do konkursu zgłosiło się 7 uczestników, komisja konkursowa dokonała analizy iluminacji i przyznała następujące miejsca: I miejsce Agnieszka Myrcha-Woźniak, II miejsce Wojciech Stańczuk, III miejsce Arnold Długosz.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

W trakcie jubileuszowego X Festiwalu Kolęd i Pastorałek po raz pierwszy przyznano Nagrodę Publiczności, która trafiła do Scholi Domanice.

Na zakończenie tradycyjnie wszystkie zespoły odśpiewały kolędę „Bóg się rodzi”.

Pełna fotogaleria tutaj.

 

 

loader...

Nasze wyróżnienia i certyfikaty