Menu

NASZE ŚMIECI, NASZA SPRAWA

Archiwum lipiec-wrzesien-2013

PROJEKTY GMINY WIŚNIEW

Drukuj
1 2 3

Gmina Wiśniew w partnerstwie z sąsiednimi gminami realizuje projekt „Profesjonalny urząd, kompetentny urzędnik”, który w całości jest finansowany z funduszy europejskich. Ma on przede wszystkim na celu podniesienie wiedzy i kompetencji pracowników samorządowych zgodnie z ich zakresem obowiązków z wybranych zadań realizowanych przez Urząd Gminy Wiśniew oraz polepszenie przepływu informacji pomiędzy urzędem a mieszkańcami.

Realizując zadanie „poprawa komunikacji zewnętrznej i wewnętrznej gmina pozyskała środki na zakup tzw.  witaczy, które zostały ustawione na granicy gminy przy drodze krajowej nr 63 w miejscowościach Mościbrody i Nowe Okniny.

Ważnym elementem przepływu informacji pomiędzy urzędem, a mieszkańcami jest zorganizowanie właściwego miejsca przekazywania wiadomości. Mając powyższe na uwadze urząd pozyskał środki na zakup tablic ogłoszeniowych dla wszystkich sołectw w gminie. Teraz w każdej miejscowości naszej gminy „szefowie” samorządów wiejskich mają do dyspozycji tablice zamykane. Solidne konstrukcje nie tylko poprawiają wizerunek tego typu obiektów, ale również są dużo bardziej funkcjonalne. Informacje samorządowe nie są teraz zaklejane przez różnego typu reklamy i są dostępne dla mieszkańców.

Kolejnym elementem realizacji projektu związanym z promocją gminy było uzupełnienie stałej scenografii Mazowieckiego Festiwalu Kapel Ludowych „PODSIEDLCAMI W WIŚNIEWIE…”. Do rzeźb przedstawiających kapelę ludową, wzorowaną na sylwetki muzykantów naszego Zespołu Ludowego WIŚNIEWIACY, dołączyła ławeczka. Teraz można „przycupnąć” i odpocząć przed Urzędem Gminy w towarzystwie harmonisty, skrzypka, bębnisty i najnowszego członka zespołu, grającego przy naszym ramieniu - kontrabasisty. Drugi pień wspierający siedzisko ławeczki stanowi mapa gminy Wiśniew, na której odznaczone są wszystkie miejscowości. Centrum ławeczki, czyli oparcie ozdabia nowy herb gminy. Podsumowując powyższy projekt  – promocja w promocji: odbywającego się cyklicznie w Wiśniewie Mazowieckiego Festiwalu Kapel Ludowych, promocja nowego herbu oraz ciekawa scenografia na dobre ujęcie dla turystów odwiedzających nasz gościnny region.

Ważnym elementem projektu były szkolenia dla wszystkich pracowników urzędu z zakresu ogólnych zagadnień administracji samorządowej. W najbliższym czasie odbędą się specjalistyczne szkolenia z zakresu : podatków i opłat, ochrony środowiska, USC, ewidencji ludności, podziału i rozgraniczeń nieruchomości, prawa pracy. Ponadto za pozyskane środki finansowe został zakupione programy komputerowe dla pracy urzędu. Opłacona została na okres 2-lat licencja programu prawniczego LEX. Urząd został przygotowany do utworzenia punktu potwierdzania profilu zaufanego. Wystąpił do MAC o wydanie zgody. Obecnie trwają prace nad aktualizacją strategii rozwoju gminy.

 

Ocena: 2 głosów Aktualna ocena: 4
loader...

Nasze wyróżnienia i certyfikaty