Menu

NASZE ŚMIECI, NASZA SPRAWA

kalendarz imprez roboczy

II Pieszy Rajd Powstańczy im. ks. Stanisława Brzóski

Drukuj
1 2 3

W nocy z 20 na 21 stycznia 2017 r. - w 154. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego - Łukowskie Stowarzyszenie Rozwoju, Towarzystwo Przyrodniczo-Historyczne „Orlik”, a także gminy Łuków i Wiśniew oraz Nadleśnictwo Łuków organizują 2. Pieszy Rajd Powstańczy im. księdza Stanisława Brzóski.

Jego uczestnicy wyjdą 20 stycznia w godzinach wieczornych z Wiśniewa i Łukowa. Pierwsza grupa - „Wiśniewska” - wyruszy o godz. 18:00 sprzed Pomnika Niepodległościowego, znajdującego się przy Urzędzie Gminy Wiśniew, zaś druga grupa - „Łukowska” - rozpocznie marsz o godz. 19:00 spod Grobu 22 Powstańców Styczniowych, który znajduje się na Cmentarzu św. Rocha w Łukowie. Obydwie grupy spotkają się w leśniczówce Dąbrówka, gdzie zapłonie wspólne ognisko, uprzednio zatrzymując się przy pomniku ks. Brzóski.

Do pokonania będzie około 25 kilometrów. Ze względu na warunki atmosferyczne i nocną porę osoby małoletnie mogą wziąć udział w rajdzie tylko pod opieką osób dorosłych. Po zakończeniu rajdu (około godz. 1:00) organizatorzy zapewniają uczestnikom rajdu transport powrotny.

Wpisowe wynosi 10 zł i zawiera ubezpieczanie, ciepły posiłek na ognisku i dla pierwszych 70 osób medal pamiątkowy, (kolejne osoby będą mogły nabyć medal dopłacając 6 zł, w nieprzekraczalnym terminie 15 stycznia 2016 r.).

Mile widziane i wskazane są biało-czerwone akcenty: flagi, szaliki itp.

Wszelkich informacji udzielają i zapisy do grupy „Wiśniewskiej” przyjmują pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Wiśniewie w dniach 09 – 14 stycznia 2017 r. w godz. 10:00 – 14:00.

Regulamin i karta zgłoszenia/oświadczenie  TUTAJ.

Informacja na stronie podlasie24

loader...

Nasze wyróżnienia i certyfikaty