Menu

NASZE ŚMIECI, NASZA SPRAWA

Archiwum styczeń-marzec 2016

Dyskusja publiczna nad MPZP dla Wiśniewa - załączony protokół.

Drukuj
1 2 3

15 marca 2016 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiśniewie odbyła się dyskusja publiczna nad przyjętymi rozwiązaniami w projekcie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części miejscowości Wiśniew.

Dyskusja odbyła się w ramach procedury planistycznej zmierzającej do uchwalenia „Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części miejscowości Wiśniew położonej na terenie gminy Wiśniew”, w okresie wyłożenia projektu planu wraz z prognozą oddziaływania na środowisko do publicznego wglądu.

Spotkaniu przewodniczył: wójt gminy Wiśniew – Krzysztof Kryszczuk. Wzięli w niej udział przedstawiciele Urzędu Gminy Wiśniew: zastępca wójta – Józef Jan Romańczuk, sekretarz – Ewa Wiśniewska, kierownik referatu inwestycji – Dariusz Kierzkowski, referent referatu inwestycji – Martyna Wróbel, główny projektant planu – Grzegorz Kołosionek oraz przybyli mieszkańcy Wiśniewa (ok. 60 osób).

Krzysztof Kryszczuk – wójt gminy, powitał zebranych i przedstawił przesłanki podjęcia inicjatywy zmierzającej do uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części Wiśniewa. - Mieszkańcy oraz osoby planujące osiedlić się w Wiśniewie i prowadzący działalność gospodarczą powinni być zorientowani w możliwych kierunkach zabudowy na terenie działek sąsiadujących z ich nieruchomościami, aby w przyszłości ograniczyć konflikty z tego tytułu. Obecnie zdarzają się spory pomiędzy sąsiadami budynków mieszkalnych i prowadzącymi gospodarstwo rolne lub działalność gospodarczą. Plan zagospodarowania porządkuje charakter zabudowy w poszczególnych rejonach miejscowości i ułatwia podejmowanie decyzji mieszkaniowych i inwestycyjnych - powiedział wójt gminy.

Po wprowadzeniu wójta główny projektant planu przedstawił założenia i przyjęte rozwiązania w opracowanym dokumencie. Zaznaczył, że część rozwiązań komunikacyjnych wynika z bardzo rygorystycznego podejścia Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie, która nie wyraża zgody na powstawanie nowych skrzyżowań dróg.

Po omówieniu projektu planu przez głównego projektanta był czas na uwagi i wnioski mieszkańców. Przedstawiciele Urzędu Gminy oraz projektant odpowiadali na pytania mieszkańców dotyczące zagospodarowania terenów. Najwięcej kontrowersji wzbudziły nowo zaprojektowane ulice, a w szczególności: ulica równoległa do ul. Południowej, przedłużenie ulicy Sanitariuszek w kierunku zachodnim oraz ulica poprowadzona od ul. Bankowej (za Międzygminnym Bankiem Spółdzielczym). Mieszkańcy interesowali się również terenami naprzeciw i wokół stacji paliw przy ul. Siedleckiej, w rejonie boiska sportowego oraz na północ od cmentarza.

Dyskusje podsumował wójt gminy zaznaczając, że przyjęte rozwiązania, budzące wątpliwości i zastrzeżenia zostaną ponownie przeanalizowane. Przypomniał, że plan nadal wyłożony jest do publicznego wglądu do 25 marca br., a uwagi i wnioski można nadal składać do 15 kwietnia 2016 r.. Po tym terminie wszystkie wniesione uwagi i wnioski będą w następnym etapie procedury planistycznej rozpatrzone i w miarę możliwości uwzględnione.
Na zakończenie wójt podziękował wszystkim zebranym za przybycie i rzeczową oraz - mimo wielu emocji - prowadzoną w kulturalnej atmosferze dyskusję.

Zapraszamy do zapoznania się z protokołem z tego spotkania.

loader...

Nasze wyróżnienia i certyfikaty