Menu

NASZE ŚMIECI, NASZA SPRAWA

Wydarzenia

Znamy najlepsze drużyny OSP w gminie Wiśniew

Drukuj
1 2 3

W niedzielę 30 czerwca br. na boisku w Gostchorzy odbyły się zawody sportowo – pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Wiśniew. Organizatorem strażackich zmagań była jednostka OSP Gostchorz oraz Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Wiśniewie.

Celem zawodów jest podnoszenie sprawności strażaków ochotników i sprawdzenie umiejętności w działaniach ratowniczych. Do udziału w tegorocznych zawodach zgłosiło się 14 drużyn: 8 męskich, 2 kobiece oraz 4 MDP. Były to drużyny reprezentujące jednostki OSP: Wiśniew, Radomyśl, Gostchorz, Śmiary, Borki-Kosiorki, Łupiny oraz Stare Okniny.

Zawody rozegrane zostały w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza z przeszkodami oraz ćwiczenia bojowe oraz w trzech kategoriach: mężczyźni, kobiety i MDP.

Klasyfikacja generalna zawodów:

Kategoria mężczyźni:
 1. OSP Gostchorz
 2. OSP Stare Okniny
 3. OSP Wiśniew
 4.  OSP Radomyśl I
 5.  OSP Łupiny
 6.  OSP Śmiary
 7.  OSP Radomyśl II
 8.  OSP Borki-Kosiorki

Kategoria kobiety:

 1. OSP Wiśniew
 2. OSP Stare Okniny

Kategoria MDP:

 1. MDP Łupiny
 2. MDP Wiśniew
 3. MDP Radomyśl
 4. MDP Stare Okniny

Sędzią głównym zawodów był asp. sztab. Adam Jasiński z KM PSP w Siedlcach.

Podczas obrad komisji sędziowskiej odbyły się, już tradycyjne, zawody w przeciąganiu węża strażackiego, które w tym roku w kategorii mężczyzn wygrała OSP Radomyśli I, a w kategorii kobiet OSP Wiśniew. Wśród młodzieżowców nagroda trafiła do MDP Stare Okniny. Puchary i dyplomy wręczali: Wójt Gminy Wiśniew - Krzysztof Kryszczuk, Członek Komisji Rewizyjnej OW ZOSP RP w Warszawie - Józef Orzyłowski, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP - Karol Woźniak oraz przewodnicząca Komisji  Prawa, Porządku Publicznego, Ochrony Środowiska i Ochrony Przeciwpożarowej Rady Gminy Wiśniew - Agnieszka Jadczak.

Każda jednostka otrzymała dyplom oraz książkę „Ochotnicze Straże Pożarne w powiecie siedleckim przeszłość i współczesność”, zwycięskie drużyny otrzymały puchary.

W zawodach powiatowych, które odbędą się 22 września 2019 r. w Siedlcach, gminę Wiśniew reprezentować będą: w kategorii mężczyzn – OSP Gostchorz, w kategorii kobiet - OSP Wiśniew.

W trakcie podsumowania zawodów Krzysztof Szczygieł, druh OSP Gostchorz, otrzymał podziękowanie z okazji jubileuszu 40-tej rocznicy startów w zawodach sportowo-pożarniczych.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Pełna fotorelacja tutaj.

loader...

Nasze wyróżnienia i certyfikaty