Menu

NASZE ŚMIECI, NASZA SPRAWA

Wydarzenia

Powiatowy Dzień Strażaka

Drukuj
1 2 3

1 czerwca w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach świętowali strażacy zawodowi z Siedlec oraz ochotnicy z powiatu siedleckiego.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą świętą, którą sprawowali strażaccy kapelani, w tym kapelan gminy Wiśniew, ks. kanonik Henryk Krupa – proboszcz parafii Wiśniew.

Następnie odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka, a po nim promocja książki „Straże pożarne w powiecie siedleckim, przeszłość i współczesność” - praca zbiorowa pod redakcją sekretarza ZOP ZOSP w Siedlcach druha dr Rafała Dmowskiego oraz koncert orkiestry dętej działającej przy OSP Mordy.

Podczas uroczystego apelu, wręczono odznaczenia i nominacje. Awans ze stopnia starszego kapitana na młodszego brygadiera odebrali również mieszkańcy naszej gminy: panowie Wojciech Jurzyk z Wiśniewa i Karol Borkowski z Mroczk.

W uroczystości udział wzięło bardzo wielu strażaków, ponad 20 pocztów sztandarowych, w tym poczty sztandarowe OSP Wiśniew i OSP Łupiny oraz druhowie z gminy Wiśniew: Krzysztof Kryszczuk - członek ZOW ZOSP RP w Warszawie i Józef Orzyłowski – członek Komisji Rewizyjnej OW ZOSP RP w Warszawie.

loader...

Nasze wyróżnienia i certyfikaty