Menu

NASZE ŚMIECI, NASZA SPRAWA

Wydarzenia

Gminny Dzień Strażaka w Wiśniewie

Drukuj
1 2 3

Strażacy z terenu gminy Wiśniew 5 maja br. obchodzili święto swojego patrona św. Floriana. Uroczystość została zorganizowana przez Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP oraz OSP Wiśniew.

W uroczystości wzięli udział druhowie z jednostek OSP: Wiśniew, Radomyśl, Śmiary, Gostchorz, Łupiny, Stare Okniny, Borki-Kosiorki oraz Wólka Wiśniewska, poczty sztandarowe z Wiśniewa, Radomyśli, Starych Oknin, Gostchorzy i Łupin oraz zaproszeni goście: Elżbieta Wysokińska - przewodnicząca Rady Gminy Wiśniew, Krzysztof Kryszczuk - wójt gminy Wiśniew oraz członek ZOW ZOSP RP w Warszawie, Józef Orzyłowski - członek Komisji Rewizyjnej OW ZOSP RP, członkowie ZOG ZOSP RP z druhem prezesem Karolem Woźniakiem, Józef Jan Romańczuk - dyrektor MODR Warszawa Oddział Siedlce oraz mł. bryg. Karol Borkowski - starszy specjalista wydziału operacyjnego KM PSP w Siedlcach.

Wszyscy zgromadzili się na Mszy św. w kościele parafialnym w Wiśniewie. Nabożeństwu przewodniczył Kapelan Gminny - ks. kanonik Henryk Krupa, który podziękował druhom za ich zaangażowanie i gotowość do niesienia pomocy i ratowaniu życia innych. W trakcie homilii ks. proboszcz mówił: - Bardzo się cieszę, że tegoroczny Gminny Dzień Strażaka możemy obchodzić w naszej parafii. Każdego roku z okazji wspomnienia św. Floriana możemy dziękować Wam drodzy strażacy za ofiarną służbę.  Mam dzisiaj okazję podziękować Wam drogie druhny i drodzy druhowie za tę ofiarną służbę, że nie uciekacie od tej służby. Młodzi ludzie, którzy zostawiacie wszystko i biegniecie do pomocy. Myślę, że właśnie dlatego cieszycie się takim szacunkiem w społeczeństwie. Dziś w tej świątyni za tą wierność służbie modlimy się w Waszej intencji i życzymy Wam abyście tą służbę mogli pełnić szczęśliwie i bezpiecznie.

Po Mszy św. wszyscy uczestnicy uroczystości udali się na Skwer 600-lecia w Wiśniewie, gdzie po meldunku dowódcy uroczystości dh Marcina Ługowskiego, wciągnięciu na masz flagi państwowej i odśpiewaniu hymnu państwowego Prezes Zarządu Oddziału Gminnego dh Karol Woźniak powitał gości, podziękował za ofiarną służbę druhom z gminy Wiśniew oraz złożył życzenia z okazji święta wszystkich strażaków.

Następnie w imieniu samorządu gminy Wiśniew, Krzysztof Kryszczuk wójt gminy Wiśniew  zwrócił się do strażaków mówiąc: - Jest w roku jeden taki dzień, kiedy to w całej Polsce strażacy gromadzą się przy swoich jednostkach nie po to, aby uczestniczyć w akcji, ale aby świętować dzień swojego patrona - św. Floriana. Tego też dnia składamy serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy czynnie uczestniczą w akcjach, tym którzy ratują życie i mienie ludzkie na terenie naszej gminy - i nie tylko. Ja również, w imieniu własnym jak i Pani Przewodniczącej, chciałbym podziękować Wam za ten bezinteresowny udział w ratowaniu ludzi, za to że jesteście na każde zawołanie syreny i bierzecie udział w akcjach o każdej porze dnia i nocy. Za to wszystko bardzo serdecznie Wam dziękuję.

Na zakończenie uroczystości Przewodnicząca Rady Gminy Wiśniew oraz wójt gminy Wiśniew na ręce prezesów jednostek OSP przekazali listy gratulacyjne dla wszystkich druhen i druhów.

loader...

Nasze wyróżnienia i certyfikaty