Menu

NASZE ŚMIECI, NASZA SPRAWA

Wybory z lat wcześniejszych

Wybory prezydenckie 2010 – I tura

Drukuj
1 2 3
Co pięć lat stajemy przed trudnym zadaniem, jakim jest wybranie osoby na najwyższe stanowisko w naszym kraju, czyli Prezydenta RP. W życiu podejmujemy wiele decyzji, a te, które dotyczą naszej przyszłości, z pewnością należą do najistotniejszych.


W niedzielę 20 czerwca br. odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich. Na terenie naszej gminy jak zawsze zostało utworzonych sześć obwodów wyborczych. Lokale wyborcze znajdowały się w miejscowościach: Myrcha, Borki – Kosiorki, Borki – Paduchy, Wiśniew, Radomyśl i Śmiary.

Łącznie na terenie gminy Wiśniew uprawnionych do głosowania było 4.470, a w głosowaniu wzięło udział 2.613 osób, tj. 58,46 % uprawnionych do głosowania mieszkańców.

Największą frekwencję odnotowała Obwodowa Komisja Wyborcza w Borkach-Paduchach i wyniosła ona 66,02%. Mieszkańcy naszej gminy najczęściej oddawali głos na Jarosława Kaczyńskiego. Otrzymał on 1.803, tj. 70% głosów. W drugiej kolejności stawiano krzyżyk przy nazwisku Bronisława Komorowskiego, który zdobył poparcie wśród 285 osób, tj. 11% głosujących. Na trzeciej pozycji znalazł się Grzegorz Napieralski z liczbą 240 głosów, co stanowi 9% oddanych przez mieszkańców gminy głosów.

Przed nami druga tura wyborów. Los Polski zależy od nas, dlatego też postarajmy się, aby frekwencja była jeszcze wyższa.

 

WYBORY PARLAMENTARNE 2005

loader...

Nasze wyróżnienia i certyfikaty