Menu

NASZE ŚMIECI, NASZA SPRAWA

Unia Europejska

PRAWIE 1,4 MLN ZŁ Z UE NA TERMOMODERNIZACJĘ BUDYNKU URZĘDU GMINY WIŚNIEW

Drukuj
1 2 3

16 kwietnia br. Gmina Wiśniew podpisała umowę na dofinansowanie inwestycji „Termomodernizacja i przebudowa budynku Urzędu Gminy Wiśniew”. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekt otrzyma prawie 1,4 mln zł dofinansowania w ramach RPO WM 2014-2020. Ze strony Samorządu Województwa Mazowieckiego umowę podpisały: Wicemarszałek - Janina Ewa Orzełowska i Członek Zarządu - Elżbieta Lanc, a ze strony Gminy Wiśniew: Wójt - Krzysztof Kryszczuk i Skarbnik – Sylwia Paryła.

Przedmiotem inwestycji jest remont budynku Urzędu Gminy Wiśniew. W ramach projektu wykonane zostaną prace remontowo-budowlane m.in.: wymiana dachu, ocieplenie i izolacja przeciwwilgociowa budynku, wymiana okien i drzwi zewnętrznych, przebudowa systemu grzewczego - w tym wymiana pieca gazowego i instalacji CO oraz przebudowa systemów wentylacji. W obiekcie zainstalowana zostanie też automatyka pogodowa i systemy sterowania temperaturą ogrzewania. Poza tym w całym budynku wymienione będzie oświetlenie na energooszczędne, a na dachu zostaną zamontowane ogniwa fotowoltaiczne. Obiekt wyposażony zostanie również w zewnętrzną windę, która ułatwi dostęp do urzędu, w szczególności, osobom starszym i rodzicom z małymi dziećmi.

Realizacja projektu pozwoli na zwiększenie efektywności energetycznej budynku i na ograniczenie emisji szkodliwych gazów i pyłów. Całkowity koszt operacji wyceniony został na    5 098 673,85 zł.

 

loader...

Nasze wyróżnienia i certyfikaty