Menu

NASZE ŚMIECI, NASZA SPRAWA

Unia Europejska

Budowa boiska sportowego w Wiśniewie

Drukuj
1 2 3

Trwają prace w ramach realizacji zadania inwestycyjnego „Budowa boiska sportowego w Wiśniewie”.

Dzięki inwestycji gmina będzie posiadała pełnowymiarowe boisko trawiaste z bieżnią, trybunami, szatnią, drogami i placami wewnętrznym, oświetleniem oraz ogrodzeniem, na którym będzie mogła organizować gminne imprezy sportowe.

Teren, na którym w przyszłości zagrają piłkarze, został już dokładnie wyrównany. Wykonano system drenujący, na który składa się gęsta sieć rur. Są ukryte pod murawą i odprowadzają wodę daleko poza boisko. Na przygotowanym placu została zasiana trawa, która już się zieleni i coraz bardziej przypomina prawdziwe boisko.

Najbardziej z inwestycji cieszą się zawodnicy gminnej drużyny opiłki nożnej, uczniowie i nauczyciele wychowania fizycznego, którzy będą mieli własny, dobrze przystosowany obiekt sportowy.

Inwestycja ma się zakończyć w 2019 roku.

Budowa boiska sportowego w Wiśniewie dofinansowana jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie z programu rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej 2017 w formie dotacji w kwocie nieprzekraczającej 1 358 400 zł. Planowany koszt całej inwestycji to 3 189 989 zł.

loader...

Nasze wyróżnienia i certyfikaty