Menu

NASZE ŚMIECI, NASZA SPRAWA

Unia Europejska

Młodzieżowa Rada Gminy Wiśniew w Łosicach

Drukuj
1 2 3

13 marca br. Młodzieżowa Rada Gminy Wiśniew wraz z wójtem Krzysztofem Kryszczukiem oraz opiekunami spotkała się z radnymi Młodzieżowej Rady Miasta i Gminy Łosice oraz burmistrzem Łosic, Mariuszem Kucewiczem.

Celem wizyty było nawiązanie współpracy oraz integracja z młodzieżową radą działającą w podobny sposób do Młodzieżowej Rady Gminy Wiśniew. Była to doskonała okazja żeby zobaczyć jak pożyteczne i kreatywne działania mogą być tworzone przez młodzież. W spotkaniu młodzieżowych rad wzięli udział również przedstawiciele drużyny harcerskiej „Nieprzetartego Szlaku” z Łosic.

Po zaprezentowaniu inicjatyw i działań młodych samorządowców uczestnicy spotkania wzięli udział w grze terenowej szlakiem „Nawiedzonych Miejsc Ziemi Łosickiej”.

W programie znalazły się również: warsztaty kulinarne „Smak Ziemi Łosickiej” poprowadzone przez panią Annę Szpurę - aktywną mieszkankę gminy Stara Kornica, zwiedzanie prywatnego Muzeum Historii i Tradycji pana Waldemara Kosieradzkiego, które prezentuje wiele ważnych fragmentów dziejów Polski oraz koncert lokalnego, młodzieżowego zespołu „Wielki BUL”.

Niebawem rewizyta w gminie Wiśniew. Mamy nadzieję, że te spotkania zaowocują współpracą, wzajemnym wsparciem i sukcesem obu młodzieżowych rad.

loader...

Nasze wyróżnienia i certyfikaty