Menu

NASZE ŚMIECI, NASZA SPRAWA

Sport

Podpisanie umowy z Amazonką Wiśniew

Drukuj
1 2 3
Zdjęcie boiska i grających na nim piłkarzy.

W piątek 14 lipca wójt Gminy Wiśniew Krzysztof Kryszczuk podpisał umowę na realizację zadania publicznego ze stowarzyszeniem Klub Sportowy Amazonka Wiśniew.

Zgodnie z Ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie samorządy współpracują z organizacjami pozarządowymi, zarówno tymi działającymi na terenie danej gminy jak i z podmiotami, które taką współpracę deklarują, lecz nie mają siedziby na terenie gminy.

Zadanie publiczne będzie opierało się na wspieraniu i upowszechnianiu kultury fizycznej w gminie Wiśniew: Klub Sportowy Amazonka w ramach realizacji zadania zorganizuje zajęcia sportowe dla dzieci i pełnoletniej młodzieży w ramach treningów drużyny piłki nożnej „Amazonka Wiśniew”, przeprowadzi turnieje piłki nożnej dla młodzieży szkolnej i weźmie udział w rozgrywkach siedleckiej klasy B w sezonie 2020/21.

Zajęcia sportowe polegające na treningach piłkarskich dla dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców Gminy Wiśniew będą prowadzone 3 razy w tygodniu. Ponadto reprezentanci klubu Amazonka Wiśniew w ramach rozgrywek Ligi Regionalnej klasy B w okresie realizacji zadania tj. do 15 grudnia 2020 r. rozegrają 9 meczów, w tym 5 na terenie gminy Wiśniew.

W miejscowości Wiśniew usytuowany jest najbardziej reprezentatywny obiekt sportowy i chluba Gminy Wiśniew – pełnowymiarowy Stadion RUDA. Jego bogata infrastruktura i każdorazowe staranne przygotowanie gwarantuje satysfakcjonujące rozgrywki. Stałe nawodnienie murawy, profesjonalne szatnie i trybuny oraz zaplecze sanitarne sprawiają, iż drużyny chętnie rozgrywają sparingi i mecze ligowe na tym obiekcie.

Stowarzyszenie Klub Amazonka Wiśniew na potrzeby realizacji zadania zakupi niezbędny sprzęt sportowy przeznaczony głównie do przeprowadzenia treningów i zajęć sportowych.

Zadanie adresowane jest głównie do młodzieży w terenu gminy Wiśniew i zostanie przeprowadzone w formie:

  • Organizacji treningów piłkarskich dla dzieci w wieku szkolnym
  • Treningów członków drużyny Amazonka Wiśniew i rozgrywek ligowych z udziałem członków drużyny
  • Edukacji promującej zdrowy/sportowy tryb spędzania czasu wolnego.

Popularyzacja i upowszechnianie aktywnego trybu życia poprzez prowadzenie i uczestnictwo w zajęciach sportowych jest niezwykle ważne, szczególnie wśród młodych ludzi. Wszystkich fanów piłki nożnej zapraszamy na treningi i zajęcia sportowe, które będą odbywały się trzy razy w tygodniu (we wtorki, czwartki i piątki) o godzinie 19:00 na stadionie RUDA w Wiśniewie.

Trzy dni po podpisaniu kontraktu z wójtem, drużyna Amazonka Wiśniew rozpoczęła ligowe zmagania. Na chwilę obecną drużyna zajmuje 6. miejsce w tabeli mając na swoim koncie 7 punktów.

Trzymamy kciuki za drużynę!

loader...

Nasze wyróżnienia i certyfikaty