Menu

NASZE ŚMIECI, NASZA SPRAWA

Archiwum październik - grudzień 2014

 • W związku z pojawiającymi się wśród mieszkańców gminy wątpliwościami dotyczącymi wyrobienia nowego dowodu osobistego, poniżej przedstawiamy istotne informacje dotyczące tego tematu.

  Czytaj całość
 • Już po raz czwarty Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie zaprosił na jarmark niepowtarzalnych, pięknych prezentów gwiazdkowych, ozdób choinkowych i przysmaków.

  Czytaj całość
 • W listopadzie 2014 r. na terenie garnizonu mazowieckiego, a w tym na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach przeprowadzony  został już po raz kolejny ogłosiła plebiscyt na „Najpopularniejszego Dzielnicowego Roku 2014”, w którym zwyciężył asp. Krzysztof Paciorek – dzielnicowy gminy Wiśniew.

  Czytaj całość
 • LIKWIDACJA AZBESTU

  W listopadzie 2014 r. na terenie gminy Wiśniew zakończył się kolejny, drugi w br. etap likwidacji azbestu. W wyniku złożonego wniosku na „Usuwanie i unieszkodliwianie azbestu na terenie gminy Wiśniew w 2014 r. – cz. II” otrzymaliśmy dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w kwocie 25.449,00 zł.

  Czytaj całość
 • Serdecznie zapraszamy na IV JARMARK BOŻONARODZENIOWY, który odbędzie się 21 grudnia br. Początek o godzinie 13:00. Podczas imprezy będzie można obejrzeć i nabyć: choinki, stroiki świąteczne, dekoracje Bożonarodzeniowe oraz ozdoby choinkowe. Odbędą się pokazy rzemiosł artystycznych i degustacje potraw wigilijnych.

  Czytaj całość
 • Gmina Wiśniew realizuje Projekt pn. „Przygotowanie oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych gminy Wiśniew do świadczenia wysokiej jakości usług na rzecz dzieci w wieku przedszkolnym” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

  Czytaj całość
 • ŚLUBOWANIE WÓJTA

  Na drugiej sesji Rady Gminy Wiśniew, która odbyła się 6 grudnia 2014 r., w ciszy i skupieniu radni i zaproszeni goście wysłuchali roty ślubowania, którą złożył Krzysztof Kryszczuk - Wójt Gminy Wiśniew. Podjęta została również uchwała w sprawie osobowych składów Stałych Komisji Rady Gminy Wiśniew.

  Czytaj całość
 • Uczniowie i nauczyciele z ZO w Wiśniewie oraz ZO w Śmiarach przystąpili do konkursu „Projekt z klasą”, organizowanego przez wydawnictwo Nowa Era. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Głosować można raz dziennie na jeden projekt. Prosimy o oddawanie głosów na projekty: nr 96 – ZO w Wiśniewie, nr 107 oraz nr 124 – ZO w Śmiarach.

  Czytaj całość
 • Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców. Tymi słowami, potwierdzonymi stwierdzeniem: „Ślubuję – tak mi dopomóż Bóg” nowo wybrani wiśniewscy radni VII kadencji oficjalnie rozpoczęli sprawowanie swojego mandatu.

  Czytaj całość
 • Marzenia się spełniają. We wtorek, 11 listopada 2014 r., odbyło się uroczyste otwarcie nowo wyremontowanej świetlicy wiejskiej w Mroczkach na której remont miejscowa społeczność czekała kilka lat.

  Czytaj całość
 • Wzorem lat ubiegłych gminne uroczystości Narodowego Święta Niepodległości poprzedziła Msza Św. sprawowana w kościele w Wiśniewie. W tym roku eucharystii przewodniczył proboszcz tutejszej parafii ks. Henryk Krupa. Po Mszy wysłuchaliśmy spektaklu Teatru ES „Śpiewnik Papieski”, a następnie przeszliśmy pod „Pomnik Legionowy”, gdzie złożone zostały kwiaty i zapalone znicze. Na zakończenie odśpiewaliśmy hymn narodowy.

  Czytaj całość
 • Za nami już trzecia edycja Biegu Niepodległości ulicami Wiśniewa, który w tym roku odbył się w niedzielę 9 listopada. W ten sposób rozpoczęliśmy obchody 96. rocznicy odzyskania niepodległości.

  Czytaj całość
 • Ukazał się jubileuszowy 45. numer ,,GMINNYCH WIEŚCI”. Informator dostarczony został do sołtysów oraz sklepów. Dostępny jest także w Urzędzie Gminy Wiśniew, w Gminnym Ośrodku Kultury i Gminnej Bibliotece Publicznej. Można również przeczytać GW na naszej stronie w zakładce Gminne Wieści (na prawej belce). Zapraszamy do lektury.

  Czytaj całość
 • Wójt Gminy Wiśniew zaprasza na gminne obchody 96. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, które odbędą się 9 i 11 listopada 2014 r. w Wiśniewie. Tradycyjnie też zachęca do wywieszenia w tym dniu flagi narodowej.

  Czytaj całość
 • ZŁAP DUCHA

  Samorząd Województwa Mazowieckiego organizuje konkurs fotograficzny „Zabytek na pierwszym planie”. Przedsięwzięcie zostało objęte honorowym patronatem Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Fotografie zgłaszane do konkursu mają przedstawiać mazowiecki zabytek nawiedzony przez ducha, dlatego jego hasło przewodnie brzmi: „Złap ducha”. Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie drogą elektroniczną do 30 listopada 2014 r.

  Czytaj całość
 • 5 listopada 2014 r. miało miejsce uroczyste otwarcie pochylni dla niepełnosprawnych mieszczącej się przy budynku Ośrodka Zdrowia w Wiśniewie. 

  Czytaj całość
 • Komenda Miejska Policji w Siedlcach w listopadzie 2014 r. organizuje konkurs „Najpopularniejszy Dzielnicowy Roku 2014”. Zachęcamy wszystkich mieszkańców naszej gminy do oddawania głosów na Dzielnicowego Gminy Wiśniew, którym jest asp. Krzysztof Paciorek.

  Czytaj całość
 • 24 miasta, miasteczka lub wsie mogą już niebawem znaleźć się na grze planszowej o Mazowszu. O tym, jakie to będą miejsca, sami zadecydujmy. Gra będzie bawić i uczyć. Głosy na daną miejscowość można oddawać na nowo powstałym portalu „Mazowszanie.eu” do 13 listopada br.

  Czytaj całość
 • Wójt Gminy Wiśniew oraz Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie zaprasza na III Bieg Uliczny w rocznicę Odzyskania Niepodległości, który odbędzie się w niedzielę 9 listopada 2014 r. w Wiśniewie.

  Czytaj całość
 • Gmina Wiśniew została nominowana do nagrody w konkursie „EKOpozytyw MAZOWSZA” dla najlepszych beneficjentów współpracujących z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w 2013 r.

  Czytaj całość
 • 5 października 2014 r. był wyjątkowym dniem dla społeczności Gimnazjum w Borkach-Kosach. Tego dnia placówka przyjęła imię „Żołnierzy Wyklętych” i otrzymała sztandar.

  Czytaj całość
 • 29 września 2014 r. została zakończona realizacja zadania pn. „Usuwanie i unieszkodliwianie azbestu na terenie gminy Wiśniew w 2014 r.” 

  Czytaj całość
 • Ku końcowi zbliżają się inwestycje na które mieszkańcy Mroczk i Łupin czekali od lat. Patrząc na nowe - stare świetlice można śmiało powiedzieć, że warto było.

  Czytaj całość
 • W październiku zakończono budowę pochylni dla osób niepełnosprawnych przy  budynku Ośrodka Zdrowia w Wiśniewie. Łączny koszt prac budowlanych wyniósł ponad  78 tys. zł.

  Czytaj całość
 •  W niedzielę 26 września 2014 r. w Wiejskim Domu Integracji w Borkach – Paduchach miała miejsce wystawa prac wykonanych przez dzieci i młodzież w ramach projektu „Tradycje ludowe, patriotyczne i narodowe w mojej rodzinie, miejscowości i gminie”.

  Czytaj całość
loader...

Nasze wyróżnienia i certyfikaty