Menu

NASZE ŚMIECI, NASZA SPRAWA

Archiwum październik-grudzień-2013

OBCHODY W 95. ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Drukuj
1 2 3

W dniach 10 i 11 listopada 2013 r. w Wiśniewie odbyły się uroczystości z okazji 95. rocznicy Odzyskania Niepodległości. Pierwszego dnia również 95 biegaczy wzięło udział w II Biegu Niepodległości ulicami Wiśniewa, a GOK zaprosił mieszkańców gminy na świąteczny koncert, którego wykonawcami były dzieci i młodzież z Wiśniewa i Twork oraz Zespół Seniora z Radomyśli. W drugim dniu odbyła się uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny, po której pod pomnikiem poległych za ojczyznę złożone zostały kwiaty i zapalone znicze.


W niedzielne południe, 10 listopada, przed budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury w Wiśniewie zgromadziła się grupa 95. osób, ubranych w koszulki białe i czerwone, aby pobiec ulicami Wiśniewa w hołdzie poległym za Ojczyznę. Trasa biegu prowadziła ulicami: Batalionów Chłopskich, Ogrodową, Sanitariuszek i Siedlecką. Metę zlokalizowano przy pomniku niepodległościowym.
Bieg odbywał się w trzech kategoriach wiekowych – szkoła podstawowa, gimnazjum oraz OPEN. Zadaniem biegaczy ze szkół podstawowych było pokonanie trasy liczącej 1200 m, a ze szkół gimnazjalnych – trasy liczącej 2400 m. Dla osób startujących w trzecim przedziale wiekowym przygotowano trasę długości 3600 m. Oto wyniki zmagań:

W kategorii uczniów szkół podstawowych:
- dziewczęta: I miejsce –Weronika Mikulska, II miejsce –Wiktoria Olszewska, III miejsce –Karolina Kadej.
- chłopcy: I miejsce –Piotr Kędzierski, II miejsce – Kacper Jadczak, III miejsce –Michał Lipiński.

W kategorii uczniów szkół gimnazjalnych:
- dziewczęta: I miejsce – Joanna Borkowska, II miejsce –Sylwia Korycińska, III miejsce – Weronika Pastor.
- chłopcy: I miejsce –Krzysztof Borkowski, II miejsce – Grzegorz Ambrozik, III miejsce –Emil Osiński.

W kategorii OPEN:
- kobiety: I miejsce – Kornelia Przestrzelska, II miejsce – Natalia Sobiczewska, III miejsce – Dominika Osińska
- mężczyźni: I miejsce –Filip Lipiński, II miejsce –Krzysztof Michalak, III miejsce –Kamil Izdebski.

Koszulki uczestnikom II Biegu Niepodległościowego ufundowała firma FEROMEDIA z Łukowa.

Natomiast 11 listopada mieszkańcy naszej gminy uczestniczyli w uroczystej Mszy św., którą odprawiał i homilię wygłosił proboszcz parafii Wiśniew ks. Henryk Krupa. Przed eucharystią zgromadzeni wysłuchali montażu słowno–muzycznego w wykonaniu dzieci i młodzieży, przygotowanego przez panią organistkę - Anetę Kaczmarską.
Po uroczystościach w kościele - tradycyjnie już - mieszkańcy gminy na czele z pocztami sztandarowymi OSP Wiśniew i OSP Radomyśl, władzami samorządowymi: wójtem - Krzysztofem Kryszczukiem oraz przewodniczącym Rady Gminy - Józefem Orzyłowskim przeszli pod pomnik niepodległościowy, gdzie został złożony wieniec oraz zapalone znicze. Uroczystości zakończyło wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego.

WIĘCEJ ZDJĘĆ W FOTOGALERII

Ocena: 12 głosów Aktualna ocena: 4
loader...

Nasze wyróżnienia i certyfikaty