Menu

NASZE ŚMIECI, NASZA SPRAWA

Archiwum październik-grudzień-2013

PUCHAR PRZECHODNI DLA ZO W RADOMYŚLI

Drukuj
1 2 3

16 grudnia 2013 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiśniewie odbył się finał pierwszego gminnego konkursu ze znajomości przepisów o ruchu drogowym. Triumfatorem okazali się uczniowie Zespołu Oświatowego w Radomyśli. Zdobyli pierwsze miejsce drużynowo jak i indywidualnie – zwyciężyła Justyna Dołęga.

Przeprowadzony konkurs, skierowany do młodzieży szkół gimnazjalnych z terenu gminy Wiśniew, jest elementem towarzyszącym programowi „Bezpieczna Gmina Wiśniew”. Tematyka konkursu jest ściśle związana z problematyką bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów (motorowerzystów) oraz specyfiką ruchu drogowego w miejscowościach wiejskich. Organizatorem konkursu jest Wójt Gminy Wiśniew we współpracy z Dyrektorami Zespołów Oświatowych z terenu gminy. Celem konkursu jest wzrost świadomości na temat zagrożeń w ruchu drogowym, propagowanie bezpiecznych zachowań oraz podniesienie poziomu wiedzy z zakresu prawa o ruchu drogowym.

Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach: indywidualnej i drużynowej. Wzięły w nim udział po 4 osoby z każdej ze szkół naszej gminy - zwycięzcy konkursu na szczeblu szkolnym.

W kategorii drużynowej:
I miejsce i Puchar Przechodni Wójta Gminy Wiśniew – ZO w Radomyśli - 62 punkty,
II miejsce – ZO w Śmiarach - 56 punktów,
III miejsce – ZO w Wiśniewie - 42 punkty.

W kategorii indywidualnej:
I miejsce – Justyna Dołęga – ZO w Radomyśli - 17 pkt,
II miejsce – ex aequo Mateusz Krasuski – ZO w Śmiarach i Mateusz Jastrzębski – ZO w Radomyśli - po 16 pkt,
III miejsce – ex aequo Aleksandra Oknińska – ZO w Śmiarach i Paulina Ostrowska – ZO w Radomyśli - po 15 pkt.

Dekoracji zwycięzców oraz wszystkich uczestników konkursu dokonał Wójt Gminy Wiśniew – Krzysztof Kryszczuk.

Puchar Przechodni Wójta Gminy Wiśniew otrzymał Zespół Oświatowy w Radomyśli. Nadmienić tu należy, że szkoła której drużyna zdobędzie puchar przez trzy kolejne edycje konkursu, otrzyma go na własność. Za zdobycie nagrody głównej Justyna Dołęga otrzymała atrakcyjne akcesoria rowerowe – elektroniczny licznik i przednią lampę. Wszyscy uczestnicy konkursu dostali również dyplomy i specjalne nagrody dzięki którym zwiększą swoje bezpieczeństwo na drodze - odblaski i czapeczki z elementami odblaskowymi.
Gratulujemy zwycięzcom, a opiekunom: Tomaszowi Oknińskiemu, Katarzynie Boczek oraz Anecie Cholewce dziękujemy za pracę z młodzieżą, poświęcany jej czas, a także za popularyzowanie szczytnej inicjatywy działań „Bezpiecznej Gminy Wiśniew”.

 

Ocena: 5 głosów Aktualna ocena: 3
loader...

Nasze wyróżnienia i certyfikaty