Menu

NASZE ŚMIECI, NASZA SPRAWA

MINIONE EDYCJE

Pod Siedlcami w Wiśniewie…

Drukuj
1 2 3

To u nas, w Wiśniewie, powstała najsłynniejsza polka naszego regionu. W niedzielę 1 sierpnia przypomnieliśmy o tym już po raz czwarty podczas Mazowieckiego Festiwalu Kapel Ludowych „Pod Siedlcami w Wiśniewie”. Jak co roku na gościnnej wiśniewskiej scenie, ustawionej na skwerze przy Urzędzie Gminy, wystąpiło wiele utytułowanych kapel, które wykonywały najpiękniejsze melodie ludowe Podlasia i Mazowsza. Obowiązkowa dla wszystkich uczestników była – oczywiście – „Polka Wiśniewska”.

W Festiwalu wzięło udział, podobnie jak w roku ubiegłym, 9 kapel: Kapela Ludowa ,,Wieśki i Cześki” – Skórzec, Kapela Ludowa „Sami swoi” – Radomskie, Kapela Stanisława Ptasińskiego – Wielgolas, Kapela Zespołu Ludowego „Pasieka” – Platerów, Kapela Ludowa „Mazowszaki” – Mińsk Mazowiecki, Kapela Braci Tarnowskich – Domaniowa, Kapela Ludowa ,,Sterdyniacy” – Sterdyń, Kapela Kołbielska ,,Polesoki” – Celestynów, Kapela Ludowa „Powiślaki” – Maciejowice. Gościnnie wystąpiła Kapela „Radomskie Muzykanty” z Radomia.

Uczestników Festiwalu powitał tradycyjnie ZLPiT im. Zb. Myrchy „Wiśniewiacy” Prezentowane były przeróżne melodie ludowe Podlasia i Mazowsza, obowiązkowa natomiast dla wszystkich uczestników była – „Polka Wiśniewska”. Wszystkich artystów nagradzała gromkimi brawami licznie zgromadzona publiczność, która z roku na rok jest coraz większa.

Jury w składzie: Michał Hołownia – przewodniczący, Paweł Sulej i Stanisław Wróblewski – członkowie, po długiej naradzie zdecydowało, że I miejsce i Nagrodę Główną Grand Prix Festiwalu otrzyma Kapela Ludowa ,,Sterdyniacy” ze Sterdyni  w składzie: Zdzisław Radzikowski (skrzypce), Antoni Kotowski (akordeon) i Jerzy Mielaniuk (bębenek). Trzy regulaminowe wyróżnienia przyznano: Kapeli Stanisława Ptasińskiego z Wielgolasu, Kapeli Ludowej „Mazowszaki” z Mińska Mazowieckiego, Kapeli Braci Tarnowskich z Domaniowa koło Radomia oraz Kapeli Kołbielskiej ,,Polesoki” z Celestynowa.

Festiwal zakończyła „Polka Wiśniewska”, brawurowo wykonana wspólnie przez wszystkie kapele uczestniczące imprezie.

loader...

Nasze wyróżnienia i certyfikaty