Menu

NASZE ŚMIECI, NASZA SPRAWA

MINIONE EDYCJE

III Mazowiecki Festiwal Kapel Ludowych

Drukuj
1 2 3

Muzyka ludowa ma się dobrze! Dowodem na to jest ilość uczestników i liczne audytorium III Mazowieckiego Festiwalu Kapel Ludowych, który odbył się w ubiegłą niedzielę, 5 lipca na skwerze przed Urzędem Gminy.

Podczas Festiwalu, wystąpiło wiele utytułowanych zespołów, przygrywali wirtuozi gry na skrzypcach, akordeonie, organkach i bębenku.

W tym roku dla zebranej publiczności zagrało 9 kapel ludowych :
- Kapela Ludowa ,,Sterdyniacy” ze Sterdyni,
- Kapela Maciejowicka,
- Kapela Małego Zdzicha z Mińska Mazowieckiego
- Kapela Stanisława Ptasińskiego z Wielgolasu
- ,,Kapela z wesela” z Węgrowa
- Kapela Ludowa ,,Wieśki i Cześki” ze Skórca
- Kapela Ludowa ,,Polesoki” z Celestynowa
- Kapela Ludowa ,,Bocianisko” z Garwolina
- Kapela Ludowa z Siedlec.

Gościnnie, poza zmaganiami konkursowymi, wystąpiła Kapela Wuja Krzycha ze Skrzeszewa, gm. Repki.

Prezentowane były przeróżne melodie ludowe Podlasia i Mazowsza. Obowiązkowa dla wszystkich uczestników była „Polka Wiśniewska”. Ale Festiwal to nie tylko występy zespołów, to także doskonała zabawa dla wszystkich jej uczestników. ,,Nogi same rwały się to tańca” – twierdzą festiwalowicze. Hymn festiwalowy ,,Pod Siedlcami w Wiśniewie” szerokim echem roznosił się po okolicy.

Jury w składzie: Michał Hołownia – przewodniczący, Edyta Rzążewska i Stanisław Wróblewski – członkowie, po długiej naradzie zdecydowali o przyznaniu następujących miejsc. I miejsce i Nagrodę Główną Grand Prix Festiwalu zdobyła Kapela Stanisława Ptasińskiego z Wielgolasu. Trzy regulaminowe wyróżnienia przyznano ,,Polesokom”, ,,Sterdyniakom” oraz ,,Kapeli z wesela”.

Jako, że to u nas, pod Siedlcami w Wiśniewie, powstała najsłynniejsza polka, Festiwal to przypomnienie, że Wiśniew jest stolicą piosenki ludowej.

- Z troski i umiłowania do kultury oraz przebogatego folkloru naszego regionu wyrosła potrzeba organizowania Mazowieckiego Festiwalu Kapel Ludowych i tę tradycję będziemy podtrzymywać – powiedział wójt gminy Wiśniew – Krzysztof Kryszczuk.
Zapraszamy już dziś na IV Mazowiecki Festiwal Kapel Ludowych.

loader...

Nasze wyróżnienia i certyfikaty