Menu

NASZE ŚMIECI, NASZA SPRAWA

MINIONE EDYCJE

I MAZOWIECKI FESTIWAL KAPEL LUDOWYCH w WIŚNIEWIE!

Drukuj
1 2 3

24 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiśniewie odbył się I Mazowiecki Festiwal Kapel Ludowych. W zmaganiach konkursowych udział wzięło 6 zespołów. Miejsce pierwsze wyśpiewała i wygrała (na instrumentach) KAPELA MACIEJOWICKA z Maciejowic.

Relacja organizatora - dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Wiśniewie 24 czerwca był dniem niesamowitym. Mazowiecki Festiwal Kapel Ludowych po raz pierwszy i to w Wiśniewie. Kapele z różnych stron województwa mazowieckiego prezentowały swój repertuar. Jako pierwsi na scenę GOK-owską zawitali członkowie Zespołu Ludowego ,,Wiśniewiacy”. Tradycyjne przyśpiewki ludowe zakończone ,,Polką Wiśniewską” wprowadziły zebranych w niesamowity nastrój. Później już tylko konkursowe przesłuchania. W kolejności występowali:
- Kapela Antoniacy - ,,Dom nad Stawami” w Siedlcach,
- Kapela Kołbielska – Celestynów,
- Kapela Braci Ptasińskich – Wielgolas,
- Kapela Ludowa – Sterdyń,
- Kapela Maciejowicka – Maciejowice,
- Kapel Łochowianie – Łochów.

W chwili gdy komisja zajęła się cichym i spokojnym podsumowaniem występów na scenę zawitał kabaret ,,Łochowianie”. Cóż oni nie wyprawiali z publicznością? Wspólne śpiewanie, parodiowanie - niesamowicie dynamiczny występ. Wreszcie nastąpiła chwila na którą gęstniejąca publiczność i członkowie kapel czekali najbardziej - ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

Zdaniem jury I miejsce należało się Kapeli Maciejowickiej oczywiście z Maciejowic. Miejsca II i III zajęli odpowiednio: Kapela Kobielska z Celestynowa i Kapela Braci Ptasińskich z Wielgolasu. Wyróżnienia otrzymali członkowie Kapeli ze Sterdyni.

Gdyby w tym momencie ktokolwiek pomyślał, że to koniec całej imprezy – to jest w wielkim błędzie. Zaproszeni goście przenieśli się na zewnątrz ośrodka i tańczyli w rytmach ludowego grania. Żadna kapela nie miała zamiaru opuszczać malowniczego Wiśniewa. Co więcej, wszystkie jednocześnie zaczęły grać różne melodie. A goście? Cóż jedyne co im pozostawało to tańczyć i bawić się.

Pojawiły się pytania i refleksje: Czy za rok się spotkamy? Czy znowu uda się grać muzykę ludową w Wiśniewie? Dwaj najbardziej zainteresowani - wójt gminy Wiśniew - Krzysztof Kryszczuk oraz dyrektor GOK - u Artur Mydlak odpowiadali wszystkim pytającym: Do zobaczenia za rok! Już teraz na Was czekamy. Spotkamy się przy czołgu... My również serdecznie pozdrawiamy wszystkie kapele i życzymy powodzenia podczas artystycznych
występów.

Serdecznie dziękujemy za pomoc: Tygodnikowi Siedleckiemu, rozgłośni - Katolickie Radio
Podlasie, rozgłośni - Radio dla Ciebie, ,,Życiu Siedleckiemu”, Kancelarii ARS z Siedlec, Międzygminnemu Bankowi Spółdzielczemu w Zbuczynie o/Wiśniew, Wójtowi Gminy Wiśniew – Krzysztofowi Kryszczukowi, Wiceprezesowi Stowarzyszenia Forum Samorządowe w Siedlcach - Robertowi Skibniewskiemu, Sekretarzowi Stowarzyszenia Forum Samorządowe w Siedlcach - Rafałowi Borychowskiemu. Serdeczne podziękowania kierujemy do właścicieli Pub 5 szt. (dawna klimatyzacja) za pomoc w organizacji cateringu, a przede wszystkim Zarządowi Województwa Mazowieckiego za zaufanie i finansowanie I Mazowieckiego Festiwalu Kapel Ludowych.

Tekst: Artur Mydlak – dyr. GOK

loader...

Nasze wyróżnienia i certyfikaty