Menu

NASZE ŚMIECI, NASZA SPRAWA

MINIONE EDYCJE

XI Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek "KOLĘDNICZE SERCE POLSKIE"

Drukuj
1 2 3

W niedzielę, 26 stycznia 2020 r. w Szkole Podstawowej w Śmiarach odbył się XI Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek „KOLĘDNICZE SERCE POLSKIE”. Jak co roku występy artystów poprzedziła Msza święta sprawowana w kościele parafialnym w Śmiarach przez ks. proboszcza Jarosława Fałdowskiego. Oprawę muzyczną Mszy św. zapewnił Chór Parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus im. o. Piotra Sadownika w Siedlcach.

Festiwal oficjalnie otworzyli: Katarzyna Wielgórska, dyrektor SP w Śmiarach, Paweł Ksionek, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wiśniewie, Krzysztof Kryszczuk, wójt gminy Wiśniew oraz Elżbieta Wysokińska, Przewodnicząca Rady Gminy Wiśniew.

Występy konkursowe poprzedziły dwa zespołu, które nie podlegały ocenie: Zespoł Ludowy „Wiśniewiacy” im. Zbigniewa Myrchy z Wiśniewa oraz Zespół Ludowy „Kotwica” działający przy Stowarzyszeniu Polaków Kiejdan z Litwy.

W tegorocznej edycji festiwalu wykonawców oceniało jury w składzie: Michał Hołownia – dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych w Siedlcach, Janina Dołgich – wieloletnia dyrektor GOK w Wiśniewie, inicjatorka Międzynarodowego Festiwalu oraz Małgorzata Dymecka – prezes TSK RAZEM.

W kategorii Zespoły wokalne lub zespoły wokalno-instrumentalne, decyzją jury, I miejsce zajął Zespół Ludowy „Węgrowianie” z Węgrowskiego Ośrodka Kultury, II miejsca zdobyła Grupa Śpiewacza „Białki”, III miejsce zajął zespół „Młynarzanki” z Młynek, Gmina Wodynie.

W kategorii Chóry, I miejsce zdobył Chór Parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus im. o. Piotra Sadownika w Siedlcach,. II miejsce zajął Zespół „Niezapominajki” z Ośrodka Kultury w Łukowie, III miejsce zostało przyznane Zespołowi Wokalnemu „Radość” z Radomyśli.

W kategorii soliści dorośli: I nagroda trafiła do Anety Karczmarskiej z Siedlec, II miejsce zdobył Antoni Wiszniewski z Radomyśli, III miejsce trafiło do Dariusza Grali.

W kategorii Soliści młodzież: jury najwyżej oceniło występ Karoliny i Kuby Jastrzębskich z Helenowa, II miejsce ex aequo komisja przyznała Oliwii Dzido oraz Magdalenie Księżopolskiej, III miejsce zdobyło trio Paulina Krasuska, Dominika Oknińska, Justyna Żurawska ze Szkoły Podstawowej w Śmiarach. Wyróżnienie otrzymała Lena Ornowska.

W trakcie Festiwalu Kolęd i Pastorałek już po raz drugi przyznano Nagrodę Publiczności, która trafiła do Pauliny Krasuskiej, Dominiki Oknińskiej oraz Justyny Żurawskiej ze Szkoły Podstawowej w Śmiarach.

Podczas obrad jury przed publicznością wystąpiły połączone Chór i Schola z parafii Bożego Ciała w Siedlcach oraz Chór Złotego Wieku w Siedlcach pod dyrekcją Mariusza Orzełowskiego.

Tuż przed rozdaniem nagród festiwalowych wójt gminy Wiśniew wręczył nagrody uczestnikom ogłoszonego w grudniu 2019 roku konkursu „Dekoracja Bożonarodzeniowa – gmina Wiśniew w świątecznym nastroju”. Do konkursu zgłosiło się 4 uczestników, komisja konkursowa dokonała analizy iluminacji i przyznała następujące miejsca: I miejsce - Arnold Długosz, II miejsce - Wojciech Stańczuk, III miejsce - ex aequo - Janusz Prekurat oraz Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Gostchorzy. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

W czasie festiwalu wolontariusze zbierali do puszek datki na kosztowne leczenie małego Kacpra Boruty. Zebrano w sumie 1.795,50 zł i 5 euro. Ofiarodawcom, w imieniu Kacpiego i jego rodziców - serdecznie dziękujemy!!!

Na zakończenie tradycyjnie wszystkie zespoły odśpiewały kolędę „Bóg się rodzi”.

Pełna fotogaleria tutaj.

loader...

Nasze wyróżnienia i certyfikaty