Menu

NASZE ŚMIECI, NASZA SPRAWA

MINIONE EDYCJE

Międzynarodowy Festiwal Kolęd w Śmiarach

Drukuj
1 2 3

W niedzielę, 29 stycznia 2017 r. w Zespole Oświatowym w Śmiarach odbył się VIII Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek „KOLĘDNICZE SERCE POLSKIE”. W tegorocznej edycji festiwalu zaprezentowało się 13 zespołów i 6 solistów, łącznie ponad 230 artystów.

Jak co roku występy artystów poprzedziła Msza święta sprawowana w kościele parafialnym w Śmiarach przez ks. proboszcza Sławomira Groszka. Po eucharystii wszyscy udali do Zespołu Oświatowego w Śmiarach, gdzie odbyły się przesłuchania konkursowe.

Festiwal oficjalnie otworzyli: Janina Dołgich - Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wiśniewie, Anna Dziedzina - Dyrektor Zespołu Oświatowego w Śmiarach oraz Krzysztof Kryszczuk, wójt gminy Wiśniew: - Bardzo serdecznie witam wszystkich uczestników festiwalu. Cieszę się, że zarówno wykonawcy jak i widzowie przyjeżdżają do nas z różnych regionów kraju. Ze szczególną czcią i szacunkiem witamy naszych rodaków z Sankt Petersburga, kłaniamy się im szczególnie serdecznie ponieważ, aby dojechać do gminy Wiśniew pokonali ponad 800 km, jest to nie lada poświęcenie. Kochamy Was! - powiedział wójt gminy.

W tej edycji festiwalu wykonawców oceniało jury w składzie: Michał Hołownia – dyrektor Szkoły Muzycznej w Siedlcach, Izabela Kiryluk – pracownik Zespołu Szkół Muzycznych w Siedlcach oraz Jerzy Jacek Myszkowski – prezes Zarządu siedleckiego oddziału Stowarzyszenia Wspólnota Polska.

W kategorii Zespoły, decyzją jury, I miejsce zajął Zespół Wokalny Siedleckiego Uniwersytetu III Wieku z Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach. II miejsce przypadło Zespołowi Ludowemu „WĘGROWIANIE” pod kierownictwem Katarzyny Zaliwskiej i Katarzyny Zapadały. III miejsce zajęła Kapela Ludowa „MAZOWSZANIE” z Wołomina pod kierunkiem Bogdana Kietlińskiego. Wyróżnienie zdobył Zespół Wokalny „ZŁOTE KŁOSY” z Wyczółk pod kierunkiem Roberta Gryczki.

W kategorii Soliści, I miejsce zdobyła Olga Dełazari reprezentująca Kongres Polaków w Sankt Petersburgu. II i III miejsce przypadło solistom Zespołu „Złote Lata” z Sokołowa Podlaskiego Tadeuszowi Zawistowskiemu i Teresie Barczak.

Wyróżnienie otrzymał Jacek Czarnacki pod kierownictwem Katarzyny Zaliwskiej i Katarzyny Zapadały.

Nagrodę specjalną Wójta Gminy Wiśniew za najlepszą interpretację kolędy polskiej jury przyznało Elżbiecie Słoniewskiej, solistce Zespołu „Złote lata”.

W trakcie obrad jury publiczność miała niepowtarzalną okazję wysłuchać pięknego koncertu Chóru Akademickiego Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego pod batutą ks. prof. Michała Szulika i i Michała Hołowni.

Na zakończenie tradycyjnie wszystkie zespoły odśpiewały kolędę „Bóg się rodzi”. Następnie wszyscy goście zostali zaproszeni na poczęstunek.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania tegorocznym sponsorom, którymi byli:

  • Pani Teresa Zając i Pani Agnieszka Bożek - Sklep "Szaraczek" Wiśniew,
  • Państwo Renata i Krzysztof Jastrzębscy - Ferma Drobiu Wiśniew-Kolonia;
  • Państwo Katarzyna i Krzysztof Trębiccy - "TRE-MET" Wiśniew-Kolonia.

W trakcie festiwalu został rozstrzygnięty, ogłoszony w grudniu przez Wójta Gminy Wiśniew, VI Konkurs „Dekoracja Bożonarodzeniowa – gmina Wiśniew w świątecznym nastroju”. Do konkursu zgłosiło się 4 mieszkańców gminy Wiśniew. Powołana przez wójta komisja konkursowa, po dokonaniu wizji lokalnej i obejrzeniu wszystkich dekoracji zdecydowała o przyznaniu następujących miejsc:

  • I miejsce – Marcin Stańczuk, zam. Wiśniew-Kolonia;
  • II miejsce – Grzegorz Piekart, zam.Ciosny;
  • III miejsce – Janusz Prekurat, zam. Wiśniew.

Dyplom za udział otrzymał – Arnold Długosz z Twork.

Wójt Gminy Wiśniew wręczył uczestnikom konkursu dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

loader...

Nasze wyróżnienia i certyfikaty