Menu

NASZE ŚMIECI, NASZA SPRAWA

MINIONE EDYCJE

IX Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek

Drukuj
1 2 3

W niedzielę, 21 stycznia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Śmiarach odbył się IX Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek „KOLĘDNICZE SERCE POLSKIE”. W tegorocznej edycji Festiwalu, którego organizatorem jak co roku był Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie, zaprezentowało się 9 zespołów i 5 solistów.

Jak co roku występy artystów poprzedziła Msza święta sprawowana w kościele parafialnym w Śmiarach przez ks. proboszcza Sławomira Groszka. Po eucharystii wszyscy udali do Szkoły Podstawowej w Śmiarach, gdzie odbyły się przesłuchania konkursowe.

Festiwal oficjalnie otworzyli: Janina Dołgich - Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wiśniewie, oraz Krzysztof Kryszczuk, wójt gminy Wiśniew.

W tej edycji festiwalu wykonawców oceniało jury w składzie: Michał Hołownia – dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych w Siedlcach, Izabela Kiryluk – nauczyciel Zespołu Szkół Muzycznych w Siedlcach oraz Małgorzata Borkowska – prezes Stowarzyszenia na Rzecz Zachowania Tożsamości Kulturowej oraz Rozwoju Regionu Mazowsza i Podlasia „Tradycja-Rozwój-Przyszłość” .

W kategorii Zespoły, decyzją jury, I miejsce zajął Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej, II miejsce zajęła Kapela Zbucka i Przyjaciele pod kierownictwem Tomasza Radomyskiego. III miejsce zajął Chór Sursum Corda z Grodna na Białorusi pod kierunkiem Ireny Jagowdzik. Wyróżnienie zdobył Zespół Śpiewaczy z Chodowa pod kierunkiem Marka Stańczuka.

W kategorii Soliści, I miejsce zdobył Maksym Andrejczenko z Grodna pod kierownictwem Ireny Jagowdzik. II zajął Tadeusz Zawistowski, solista zespołu „Retro Stars” ze Sterdyni,  III miejsce przypadło Jackowi Czarneckiemu pod kierownictwem Sebastiana Kaniuka.

W trakcie obrad jury publiczność miała niepowtarzalną okazję wysłuchać pięknego koncertu Chóru Sursum Corda z Grodna na Białorusi, który przebywał w naszej gminie na zaproszenie organizatorów Festiwalu.

Na zakończenie tradycyjnie wszystkie zespoły odśpiewały kolędę „Bóg się rodzi”.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania tegorocznym sponsorom, którymi byli:

  • Powiat Siedlecki,
  • Dwór Mościbrody;
  • Caritas Diecezji siedleckiej.
loader...

Nasze wyróżnienia i certyfikaty