Menu

NASZE ŚMIECI, NASZA SPRAWA

Archiwum lipiec-wrzesien-2013

Ścieżka ośmiu Błogosławieństw

Drukuj
1 2 3

Za Kościołem Parafialnym w Wiśniewie znajdują się widoczne również od strony ulicy dwie kapliczki i łącząca je tzw. Ścieżka ośmiu Błogosławieństw.

W latach 50-tych ubiegłego wieku panowała moda na budowę kamiennych grot dla figur Matki Bożej Niepokalanej z okazji setnej rocznicy objawień w Lourdes. Na budowę takiej groty przygotowane już były kamienie przed kościołem. Z różnych powodów budowa groty nie doszła do skutku, piękna figura Niepokalanej nie mogła znaleźć swojego odpowiedniego miejsca.

Tak minęło 50 lat, a zbliżała się 150 rocznica tychże objawień. Była to więc doskonała okazja, aby tę betonową figurę odnowić i umieścić w godnym miejscu. I tak powstała kapliczka w tzw. stylu zakopiańskim w otoczeniu rosnących w tym miejscu jodeł. U stóp kapliczki na cokole został ułożony różaniec z 20-tu kamieni (20 Tajemnic Różańcowych) otaczających serce wykonane z tzw. palisady, które wypełnione białymi kamieniami dopełniają całość. Po drugiej stronie wypadało w pewnym miejscu umieścić św. Józefa Oblubieńca Dzieciątkiem Jezus. I tak powstała kolejna kapliczka w kształcie namiotu. Przestrzeń między obiema kapliczkami została wypełniona w/w Ścieżką ośmiu Błogosławieństw. Pomysł wzięty z parafii Górki k/Garwolina. Natomiast architektura nawiązuje stylem do obu kapliczek.

Błogosławieństwa uznawane są za konstrukcję Królestwa Bożego i wypada, aby wszyscy wierzący znali ich treść. Dlatego została w ten sposób udostępniona. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do odbycia małego spacerku wokół naszego kościoła, aby to wszystko zobaczyć na własne oczy.

 

Ocena: 2 głosów Aktualna ocena: 3
loader...

Nasze wyróżnienia i certyfikaty