Menu

NASZE ŚMIECI, NASZA SPRAWA

Archiwum kwiecień - czerwiec 2014

 • Po raz pierwszy na terenie gminy Wiśniew odbyła się - już VII - Parafiada Dekanatu Domanickiego. W środę 25.06.2014 r. do Śmiar przyjechały dzieci i młodzież z parafii: Domanice, Seroczyn, Ruda Wolińska, Wodynie, Żeliszew, aby razem z gospodarzami poprzez sport i czynny wypoczynek wychwalać Boga i promować zdrowy tryb życia. Liczyliśmy na przyjazd silnej grupy z parafii Skórzec, co by jeszcze bardziej uatrakcyjniło rywalizację o Puchar Przechodni Dekanatu, który do tego roku był w posiadaniu parafii Seroczyn, ale tym razem byli nieobecni.

  Czytaj całość
 • ODDAJ SWÓJ GŁOS

  Uczniowie Publicznego Gimnazjum w Śmiarach wzięli udział w konkursie grantowym organizowanym przez Fundację mBanku, którego partnerem jest Fundacja Dobra Sieć.

  Czytaj całość
 • W niedzielę 22 czerwca 2014 r. odbyła się uroczystość patriotyczna upamiętniająca 100. rocznicę wybuchu I Wojny Światowej, 70. rocznicę utworzenia Obozu Partyzanckiego AK w Jacie i 70. rocznicę bitwy pod Gręzówką. Na obchodach naszą gminę reprezentowali wójt gminy Krzysztof Kryszczuk oraz przewodniczący Rady Gminy Józef Orzyłowski.

  Czytaj całość
 • Jedną z najbardziej oczekiwanych przez uczniów uroczystości jest… oczywiście koniec roku szkolnego. Jest to doskonała okazja do podsumowań dziesięciu miesięcy nauki, ale również podziękowań nauczycielom, rodzicom i wszystkich pracownikom oświaty za cały rok ciężkiej pracy, trud wychowawczy, cierpliwość i poświęcenie.

  Czytaj całość
 • SZKOŁA W REMONCIE

  Dnia 13 czerwca 2014 roku został rozstrzygnięty przetarg na zadanie: „Termomodernizacja, przebudowa dachu i budynku Zespołu Oświatowego w Wiśniewie - Etap II”.

  Czytaj całość
 • Wiktoria Jastrzębska, uczennica kl. IV Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Śmiarach zdobyła III miejsce w  konkursie plastycznym „Zima w  lesie” zorganizowanym przez Nadleśnictwo Siedlce.

  Czytaj całość
 • Strona internetowa sołectwa Mroczki www.mroczki.com.pl bierze udział w II edycji ogólnopolskiego konkursu na najlepszą wiejską stronę internetową SOŁECTW@ W SIECI.

  Czytaj całość
 • FESTYN W GOSTCHORZY

  „Mama, Tata i Ja” – pod takim hasłem 8 czerwca 2014 roku odbył się trzeci festyn rodzinny w Gostchorzy.

  Czytaj całość
 • Po raz dwunasty wójt Krzysztof Kryszczuk otrzymał absolutorium. Nikt nie miał wątpliwości co do jakości wykonywanej pracy włodarza gminy.

  Czytaj całość
 • DZIEŃ DZIECKA

  W niedzielę 1 czerwca 2014r. został rozstrzygnięty konkursu plastyczny Wiatr – zielona energia pt.: „Dbam o Środowisko w swoim domu” zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie i firmę Contino – głównego sponsora nagród oraz pomysłodawcę konkursu. Druga odsłona imprezy to III FESTIWAL PIOSENKI “MOICH RODZICÓW”, który odbył się w Mościbrodach.

  Czytaj całość
 • Koło Gospodyń Wiejskich w Gostchorzy ma zaszczyt zaprosić na Festyn Rodzinny „Mama, Tata i Ja”, który odbędzie się w dniu 8 czerwca 2014 r. Początek o godz. 14:00.

  Czytaj całość
 • Informujemy, że do dnia 6 czerwca 2014 roku można zgłaszać kandydatów do odznaczenia medalem „Zasłużony dla rolnictwa”. Zgodnie z przyjętym regulaminem konkursu Kapituła Konkursowa Gminy Wiśniew w drodze tajnego głosowania wyłoni 6 kandydatów do odznaczenia przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi odznaką „Zasłużony dla rolnictwa”.

  Czytaj całość
 • 22 czerwca 2014 r. zapraszamy do gminy Łuków na uroczystości z okazji 100. rocznicy wybuchu I Wojny Światowej i 70. rocznicy utworzenia Obozu Partyzanckiego AK w Jacie, rocznicę bitwy pod Gręzówką.

  Czytaj całość
 • 28 maja 2014 r. w Zespole Oświatowym w Wiśniewie już po raz siódmy odbył się Festiwal Piosenki Międzynarodowej, który ma na celu promowanie młodych talentów,  aktywizację muzyczną młodzieży oraz doskonalenie warsztatu wokalnego i językowego młodych ludzi.

  Czytaj całość
 • SPRZĄTANIE LASU

  Niezwykle zaśmiecony odcinek pasa drogowego drogi powiatowej, ciągnący się od drogi krajowej Siedlce - Łuków w stronę Radomyśli, został oczyszczony z różnego rodzaju śmieci. Rażące śmieci szpeciły odcinek drogi, który tak pięknie otulony jest zielenią o tej porze roku, dając tym samym świadectwo o nas, mieszkańcach.

  Czytaj całość
 • W dniu 20.05.2014 r., z inicjatywy wójta gminy Wiśniew, został zorganizowany wyjazd edukacyjny dla sołtysów i radnych naszej gminy, połączony z merytorycznym spotkaniem w Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Woli Suchożebrskiej.

  Czytaj całość
 • W dniu 9 maja 2014 r. dokonano kolejnej objazdowej zbiórki elektrycznych śmieci (poprzednia zbiórka odbyła się w październiku 2013 r.). Zbiórkę oceniamy bardzo pozytywnie.

  Czytaj całość
 • Uczniowie z klasy 1b Publicznego Gimnazjum w Wiśniewie wygrali tablicę multimedialną w konkursie w ramach programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”. Wręczenie nagród odbyło się 26 maja 2014 roku.

  Czytaj całość
 • We wtorek 20 maja 2014 r.  na boisku sportowym w Śmiarach odbył się Gminny Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców szkół podstawowych i gimnazjalnych zaliczany do RYWALIZACJI SPORTOWEJ SZKÓŁ GMINY WIŚNIEW.

  Czytaj całość
 • W dniu  26 maja 2014 r. Wójt Gminy Wiśniew podpisał umowę z Firmą Usługi Budowlane Aleksander Bancerz na wykonanie zadania pn. „Modernizacja oraz wyposażenie budynku Wiejskiego Domu Kultury w Mroczkach - część pierwsza: roboty budowlane - rozbudowa oraz nadbudowa budynku”.

  Czytaj całość
 • Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie zaprasza na III Festiwal Piosenki „Moich Rodziców” który odbędzie się 1 czerwca 2014r. (niedziela) w Dworze Mościbrody. Początek o godzinie 15.00.

  Czytaj całość
 • W piątek, 23 maja 2014 roku, miała miejsce II Sztafeta Niepodległości śladami ks. generała Stanisława Brzóski. Młodzież przemierzyła trasę Łuków – Siedlce – Sokołów Podlaski. Uczestnicy sztafety przebiegli również przez teren naszej gminy. Dziękujemy mieszkańcom Wiśniewa oraz dzieciom, młodzieży i nauczycielom z ZO w Wiśniewie za gorące powitanie uczestników biegu.

  Czytaj całość
 • Już w piątek 23 maja 2014 roku będzie miała miejsce II Sztafeta Niepodległości śladami ks. generała Stanisława Brzóski. Młodzież przemierzy trasę Łuków – Siedlce – Sokołów Podlaski. Uczestnicy sztafety wbiegną na teren naszej gminy około godziny 10:30. Zachęcamy mieszkańców Wiśniewa do powitania gości oraz do dopingu.

  Czytaj całość
 • Przegląd skeczy kabaretowych oraz piosenek organizowany podczas „Majówki Oknińskiej z Humorem”, to impreza wyczekiwana z niecierpliwością przez kabareciarzy z naszego regionu. W tym roku już po raz czwarty mieszkańcy Starych Oknin zaprosili nas na imprezę, która odbyła się 18 maja 2014 roku w Gminnym Centrum Kół Gospodyń Wiejskich w Starych Okninach.

  Czytaj całość
 • TURNIEJ TENISA

  Wszystkich chętnych zapraszamy na Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Wiśniewie, który odbędzie się na boisku „Orlik” dnia 18.05.2014 r. Rozpoczęcie o godz. 11.30.

  Czytaj całość
 • Został rozstrzygnięty przetarg na zadanie pn. „Budowa drogi gminnej w Mościbrodach - odcinek I”.

  Czytaj całość
 • Zapraszamy wszystkich chętnych na II Rodzinny Rajd Rowerowy, który zaplanowany jest na dzień 11 maja 2014r. Zbiórka o godz. 15.00 przed Gminnym Ośrodkiem Kultury w Wiśniewie.

  Czytaj całość
 • Już po raz XXXI dzieci ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy zostały zaproszone do udziału w Konkursie Recytatorskim im. Kornela Makuszyńskiego.

  Czytaj całość
 • 4 maja, w dniu patrona strażaków św. Floriana, w naszej gminie odbył się Gminny Dzień Strażaka. Tym razem w Śmiarach.

  Czytaj całość
 • W sobotę 3 maja 2014 r.  mieszkańcy naszej gminy uczcili 223. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja rajdem rowerowym przez rezerwat Jata.

  Czytaj całość
 • Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie i CONTINO WIND GROUP zapraszają do wzięcia udziału w II Edycji Konkursu Plastycznego Wiatr – zielona energia. Tegoroczny temat konkursu: „Dbam o środowisko w swoim domu”.

  Czytaj całość
 • KONKURS KRUS

  Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Warszawie zaprasza osoby pełnoletnie prowadzące działalność rolniczą do udziału w V Edycji Mazowieckiego Konkursu wiedzy z zakresu bhp i ekologii w rolnictwie dla rolników i sołtysów.

  Czytaj całość
 • 23 kwietnia w całej Polsce, a więc i w naszej gminie, rozpoczął się egzamin gimnazjalny, podczas którego sprawdzane będzie opanowane wiadomości i umiejętności nabyte podczas trzyletniej nauki w gimnazjum. Egzamin będzie trwał trzy kolejne dni.

  Czytaj całość
 • Ukazał się 43. świąteczny numer ,,GMINNYCH WIEŚCI”. Informator dostarczony został do sołtysów oraz sklepów . Dostępny jest także w Urzędzie Gminy Wiśniew, w Gminnym Ośrodku Kultury i Gminnej Bibliotece Publicznej. Można również przeczytać GW na naszej stronie w zakładce Gminne Wieści (na prawej belce). Zapraszamy do lektury.

  Czytaj całość
 • OCZY TEJ MAŁEJ…

  We wtorek, 15 kwietnia br., w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiśniewie gościliśmy grupę teatralno-muzyczną z gimnazjum Domanice – Kolonia, która zaprezentowała dla uczniów Zespołu Oświatowego w Wiśniewie montaż słowno-muzyczny poświęcony twórczości Agnieszki Osieckiej pt. „Oczy tej małej...”.

  Czytaj całość
 • Gmina Wiśniew w bieżącym roku po raz kolejny ubiega się o środki finansowe w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w ramach programu „Usuwanie i unieszkodliwianie azbestu na terenie województwa mazowieckiego”.

  Czytaj całość
 • Dziewięć lat temu, 2 kwietnia o godzinie 21.37 odszedł papież Jan Paweł II. Wówczas cały świat w smutku i skupieniu przeżywał śmierć naszego rodaka. W środę, w dziewiątą rocznicę śmierci, pracownicy Urzędu Gminy wspominali to wydarzenie.

  Czytaj całość
 • Dnia 30 marca 2014r. odbył się Rodzinny Rajd Rowerowy Gminy Wiśniew pod patronatem przewodniczącego Rady Gminy Wiśniew Józefa Orzyłowskiego. Na starcie stawiło się 42 cyklistów, którzy pokonali trasę 38 km.

  Czytaj całość
loader...

Nasze wyróżnienia i certyfikaty