Menu

NASZE ŚMIECI, NASZA SPRAWA

Koronawirus

Mapa punktów szczepień przeciwko COVID-19

Drukuj
1 2 3
Niebieska grafika z napisem #szczpimysię i zdjęciami szczepiących się osób w tle

Rozpoczął się program szczepień przeciwko COVID-19. Będzie on realizowany etapami, aby kolejne grupy osób sukcesywnie mogły przyjąć szczepionkę. Udostępniamy aktualizowaną na bieżąco mapę z lokalizacjami punktów szczepień w całym kraju:

LINK DO MAPY PUNKTÓW SZCZEPIEŃ PRZECIWKO COVID-19


Informacje o szczepionce
:

Szczepionka przeciwko COVID-19 to jeden z kluczowych elementów powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Jak działa? Szczepionka wyzwala w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, tak aby chroniły nas przed zakażeniem COVID-19.

Dla kogo w pierwszej kolejności? Szczepionka jest dobrowolna, darmowa i bezpieczna. Pierwsze dawki będą przeznaczone dla osób najbardziej narażonych, takich jak:

  •     pracownicy służby zdrowia;
  •     mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej i pacjenci Zakładów Leczniczo-Opiekuńczych;
  •     osoby powyżej 60. roku życia;
  •     służby, które wspomagają walkę z COVID-19 – m.in. policja i wojsko;
  •     nauczyciele.

Dlaczego warto się zaszczepić? Pokonanie koronawirusa jest możliwe tylko poprzez przerwanie jego transmisji z człowieka na człowieka. Szczepionka daje nam taką możliwość. Aby efekty były jak najlepsze i jak najszybsze, musimy być odpowiedzialni i solidarni. Każda osoba, która się zaszczepi, ma szansę przerwać łańcuch zakażeń. Nasze zaszczepienie się, to nie tylko ochrona dla nas. To także ochrona naszych rodziców, dziadków, dzieci i przyjaciół.

Epidemię COVID-19 szczególnie odczuwają przedsiębiorcy. Szczepienia to skuteczny mechanizm ochronny dla polskiej gospodarki. Im więcej osób się zaszczepi, tym szybciej będziemy mogli otworzyć restauracje i hotele, a także swobodnie wyjechać na urlop i wakacje. Jest to szczególnie ważne dla polskich firm, które aby przetrwać ten trudny czas, korzystają ze wsparcia rządowego w ramach Tarczy Antykryzysowej i Finansowej.

Więcej informacji o szczepionkach na stronie www.gov.pl/web/szczepimysie.

loader...

Nasze wyróżnienia i certyfikaty