Menu

NASZE ŚMIECI, NASZA SPRAWA

kalendarz imprez roboczy

V Sztafeta Niepodległości śladami ks. generała Stanisława Brzóski

Drukuj
1 2 3

W hołdzie dla ks. generała Stanisława Brzózki i Powstańców Styczniowych w dniu 23.05.2017 r. wyruszy „V Sztafeta Niepodległości śladami ks. generała Stanisława Brzóski” organizowana przez Zespół Szkół w Krynce, Wileński Hufiec Maryi im. Pani Ostrobramskiej, Związek Harcerstwa Polskiego.

Wydarzenie pod patronatem Wójta Gminy Łuków, Burmistrza Miasta Łuków, Burmistrza Miasta Sokołów Podlaski oraz Nadleśnictwa Łuków i Nadleśnictwa Sokołów Podlaski. Bieg młodzieży z Macierzy Polski i Wileńszczyzny to upamiętnienie 154 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego, największego zrywu niepodległościowego Polaków oraz 152 rocznicy śmierci ks. Stanisława Brzóski. Te wydarzenia mają duże znaczenie dla każdego pokolenia. To dzięki Powstańcom nie zaginęła nasza tożsamość narodowa. Pamiętając o tamtych trudnych czasach, o krwi przelanej „W imię Boga za wolność Naszą i Waszą” pragniemy uczcić Sztafetą Niepodległości pamięć osób, które zginęły za Ojczyznę.

W biegu sztafetowym na dystansie 64 km na trasie Łuków – Siedlce – Sokołów Podlaski po raz drugi wezmą udział narciarze z Uczniowskiego Klubu Sportowego "Rawa" Siedlce działającego przy Zespole Szkół nr 2 Siedlcach.

V Sztafeta Niepodległości rozpocznie się o godz. 7:40 na Placu Narutowicza w Łukowie. Finisz przy pomniku ks. gen. Stanisława Brzóski w Sokołowie Podlaskim, przy ulicy Długiej o godz. 15:00. Na zakończenie o godz.15:30. w kościele pw. Niepokalanego Serca NMP zostanie odprawiona uroczysta msza św. dla uczczenia  ks. gen. Stanisława Brzóski oraz wszystkich poległych powstańców.

Uczestnicy sztafety wbiegną na teren naszej gminy około godziny 10:45. Zachęcamy mieszkańców Wiśniewa do powitania gości oraz do gorącego dopingu.

Poniżej zamieszczamy zaproszenie oraz wstępny program sztafety.

loader...

Nasze wyróżnienia i certyfikaty