Menu

NASZE ŚMIECI, NASZA SPRAWA

kalendarz imprez roboczy

Oficjalne uroczystości Jubileuszowe 600-lecia pierwszej pisemnej wzmianki o miejscowościach Wiśniew, Jastrzębie, Radomyśl

Drukuj
1 2 3

15 lipca

Oficjalne uroczystości Jubileuszowe  600-lecia pierwszej pisemnej wzmianki o miejscowościach Wiśniew, Jastrzębie, Radomyśl,  45. rocznicy ponownego utworzenia Gminy Wiśniew  oraz 5. rocznicy nadania herbu Gminie Wiśniew  połączone z XI Festiwalem Kuchni Regionalnej  „Z WIŚNIOWYM SMAKIEM”

(Skwer przed Urzędem Gminy Wiśniew)

Liczba 600 - kojarzona w tym roku z Gminą Wiśniew, przewijać się będzie przy wszystkich okazjach. Kulminacją uroczystości jubileuszowych będzie 15 lipca. Po uroczystej sesji Rady Gminy Wiśniew na placu przy Urzędzie Gminy odbędą się główne uroczystości Jubileuszowe połączone z Festiwalem Kuchni Regionalnej. Od lat Festiwalowi towarzyszy konkurs na najsmaczniejszą potrawę regionalną. Na licznych stoiskach gospodynie z gminy Wiśniew zaprezentują różnorodne dania i nalewki „z wisienką w tle”, przygotowane według tradycyjnych receptur. W programie: muzyka i taniec ludowy, niecodzienni goście na estradzie i wśród publiczności, gry, zabawy i konkursy z nagrodami oraz – tradycyjnie – Gwiazda Wieczoru. Imprezie towarzyszy VI Bieg Uliczny „Z wisienką w tle”.

Organizatorzy: Urząd Gminy Wiśniew i Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie.

loader...

Nasze wyróżnienia i certyfikaty