Menu

NASZE ŚMIECI, NASZA SPRAWA

kalendarz imprez roboczy

III Pieszy Rajd Powstańczy im. księdza Stanisława Brzóski

Drukuj
1 2 3

W nocy z 19 na 20 stycznia 2018 r. - w 155. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego - Łukowskie Stowarzyszenie Rozwoju, Towarzystwo Przyrodniczo-Historyczne „Orlik”, a także gminy Łuków i Wiśniew oraz Nadleśnictwo Łuków organizują 3. Pieszy Rajd Powstańczy im. księdza Stanisława Brzóski.

Jego uczestnicy wyjdą 19 stycznia w godzinach wieczornych z Wiśniewa i Łukowa. Pierwsza grupa - „Wiśniewska” - wyruszy o godz. 18:00 sprzed Pomnika Niepodległościowego, znajdującego się przy Urzędzie Gminy Wiśniew, zaś druga grupa - „Łukowska” - punktualnie o godz. 17.45 odjeżdża autobus z uczestnikami Rajdu, który będzie podstawiony w zatoczce autobusowej przy Poczcie Polskiej na ul. Piłsudskiego. Autobus dojedzie do Łazów w okolice ronda im. Franciszka Wilczyńskiego, skąd nastąpi wymarsz w trasę. Obydwie grupy spotkają się w leśniczówce Dąbrówka, gdzie zapłonie wspólne ognisko, uprzednio zatrzymując się przy pomniku ks. Brzóski.

Do pokonania będzie około 25 kilometrów. Ze względu na warunki atmosferyczne i nocną porę osoby małoletnie mogą wziąć udział w rajdzie tylko pod opieką osób dorosłych. Po zakończeniu rajdu (około godz. 1:00) organizatorzy zapewniają uczestnikom rajdu transport powrotny.

loader...

Nasze wyróżnienia i certyfikaty