Menu

NASZE ŚMIECI, NASZA SPRAWA

Archiwum kwiecień-czerwiec 2015

 • Zachęcamy wszystkich Państwa do zapoznania się z broszurą pt.: „Rozważania na temat pochodzenia nazwiska Pachecka” autorstwa Pana dr Ryszarda Pachecka i Pani Bożeny Cwetsch.

  Czytaj całość
 • Dnia 28 czerwca 2015 r. w miejscowości Śmiary, tutejsze Koło Gospodyń Wiejskich zorganizowało imprezę pt. „Powitanie wakacji”.

  Czytaj całość
 • Wójt Gminy Wiśniew Krzysztof Kryszczuk zaprasza na IX Festiwal Kuchni Regionalnej  „Z WIŚNIOWYM SMAKIEM”, który odbędzie się w niedzielę 19 lipca  br.  na skwerze przed Urzędem Gminy Wiśniew.

  Czytaj całość
 • WSZYSCY „ZA”

  Już po raz trzynasty wójt gminy Krzysztof Kryszczuk otrzymał absolutorium od Rady Gminy Wiśniew. Na trzynastu radnych obecnych na sali wszyscy pozytywnie ocenili pracę wójta w 2014 roku.

  Czytaj całość
 • Gimnazjaliści z Zespołu Oświatowego w Radomyśli znaleźli się w elitarnym gronie uczniów, którzy wzięli udział w tegorocznej Gali Młodych Przedsiębiorczych. W poniedziałek 15 czerwca w siedzibie Narodowego Banku Polskiego w Warszawie zaprezentowało się tylko 10 spośród prawie 200 zespołów szkolnych z całej Polski.

  Czytaj całość
 • W ostatnim dniu roku szkolnego, już tradycyjnie, bo po raz ósmy, Wójt Gminy Wiśniew Krzysztof Kryszczuk nagrodził i nadał tytuły „Najlepszego ucznia gminy Wiśniew”.

  Czytaj całość
 • Polski Klub Ekologiczny Koło „Podlasie” w Siedlcach zgłosił siedleckie drzewo Grab Jacek do konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne ”Klub Gaja”. Siedlecki grab został wybrany spośród 115 zgłoszonych drzew i tym samym dostał się do finału. Finał – to wybór DRZEWA ROKU z 16 drzew z całej Polski.

  Czytaj całość
 • Lubisz gotować potrawy ze smakiem lata i chcesz wygrać ciekawe nagrody? Ten konkurs jest dla Ciebie! Czekamy na Twoją kreatywność.

  Czytaj całość
 • Samorządowcy gminy Wiśniew podsumowali minione ćwierćwiecze. Podczas spotkania z okazji 25. rocznicy samorządu gminnego, które odbyło się w piątek 29 maja w Mościbrodach, ocenili co zmieniło się w tym czasie w gminie Wiśniew i jakie są obecnie najważniejsze potrzeby mieszkańców. Była okazja do podsumowań, podziękowań i wyróżnienia tych, którzy przyczynili się do rozwoju gminy.

  Czytaj całość
 • Gminna Biblioteka Publiczna w Wiśniewie nie zwalnia tempa i robi wszystko, by rozpropagować ideę czytelnictwa zwłaszcza  wśród dzieci i młodzieży naszej gminy. W dniu 27 maja 2015 roku w siedzibie GOK w Wiśniewie odbyło się UROCZYSTE PASOWANIE NA CZYTELNIKA dla dzieci z klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Wiśniewie. Gratulujemy nowo pasowanym czytelnikom i zachęcamy do częstego korzystania ze zbiorów GBP.

   

  Czytaj całość
 • W sobotę 23 maja w Wiśniewie gościliśmy uczestników  III Sztafety Niepodległości śladami ks. generała Stanisława Brzóski, którzy pokonując trasę Łuków – Siedlce - Sokołów o długości ponad 65 kilometrów zatrzymali się na krótki odpoczynek. Niecodziennych gości powitał Wójt Gminy Krzysztof Kryszczuk oraz młodzieżowa schola pod kierownictwem Małgorzaty Dymeckiej i   liczni mieszkańcy Wiśniewa. 

  Czytaj całość
 • 24 maja 2015 r. odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Zmierzyli się w niej: kandydat PiS-u - Andrzej Duda i urzędujący prezydent – Bronisław Komorowski. W naszej gminie wygrał ANDRZEJ DUDA zdobywając 2.451 głosów tj. 84,99%. Największą frekwencję odnotowaliśmy w Obwodzie Nr 2 w Borkach – Paduchach – 69,85%, natomiast najmniejszą w Obwodzie Nr 1 w Wólce Wiśniewskiej – 56,98%. Frekwencja w gminie wyniosła 63,8%.

  Czytaj całość
 • W sobotę 23 maja 2015 roku będzie miała miejsce III Sztafeta Niepodległości śladami ks. generała Stanisława Brzóski. Młodzież przemierzy trasę Łuków – Siedlce – Sokołów Podlaski. Uczestnicy sztafety wbiegną na teren naszej gminy około godziny 10:00. Zachęcamy mieszkańców Wiśniewa do powitania gości oraz do dopingu.

  Czytaj całość
 • Dnia 13 maja 2015 roku w Urzędzie Gminy Wiśniew, pomiędzy Zespołem Oświatowym w Wiśniewie (Polska) a Zaszkiwską Ogólnokształcącą Szkołą I-III stopnia (Ukraina), została podpisana umowa o współpracy. Umowę podpisali: w imieniu ZO w Wiśniewie – dyrektor Urszula Sosnówka, w imieniu ZOSz w Zaszkowie – dyrektor Stefan Makar.

  Czytaj całość
 • Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Żdżary „ŻDŻARZANIE” po raz kolejny organizuje rajd rowerowy. Uczestnicy jubileuszowej V EKO-MAJÓWKI pojadą trasą prowadzącą przez rezerwat Jata. Już dziś warto zaplanować ostatnią sobotę maja i razem z rodziną przyjechać rowerem do Żdżar.

  Czytaj całość
 • Informujemy, że do dnia 15 czerwca 2015 roku do godz. 12:00 można zgłaszać kandydatów do odznaczenia medalem „Zasłużony dla rolnictwa”. Zgodnie z przyjętym regulaminem konkursu Kapituła Konkursowa Gminy Wiśniew w drodze tajnego głosowania wyłoni 6 kandydatów do odznaczenia przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi odznaką „Zasłużony dla rolnictwa”.

  Czytaj całość
 • W dniu 13 maja 2015 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej odbył się konkurs recytatorski dla dzieci z klas „0” nt. „Polscy autorzy dzieciom”. Konkurs był przeznaczony dla dzieci z placówek oświatowych z terenu gminy Wiśniew.

  Czytaj całość
 • 10 maja 2015 r. odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich. Do drugiej tury, która odbędzie się 24 maja 2015 r., przeszedł Andrzej Duda i urzędujący prezydent Bronisław Komorowski. Zobaczmy jak głosowali mieszkańcy naszej gminy.

  Czytaj całość
 • 26 kwietnia 2015 r. to kolejna data w dziejach Radomyśli, która zapisze się na kartach historii tej miejscowości. W miejscu, gdzie 15 czerwca 2008 roku został odsłonięty Pomnik Wdzięczności - Trzech Krzyży, teraz odsłonięte zostały tablice pamiątkowe poświęcone trzem wielkim Polakom: św. Janowi Pawłowi II, Słudze Bożemu kard. Stefanowi Wyszyńskiemu i bł. ks. Jerzemu Popiełuszce. W miejscu centralnym pomnika umieszczono urnę z ziemią z miejsc uświęconych krwią Polaków.

  Czytaj całość
 • Dnia 22 kwietnia 2015 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wiśniewie odbył się etap gminny konkursu recytatorskiego dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Wiśniew.

  Czytaj całość
 • Już po raz szósty Oddział Regionalny KRUS w Warszawie organizuje Mazowiecki Konkurs Wiedzy z zakresu BHP i ekologii w rolnictwie dla rolników i sołtysów z całego Mazowsza. Konkurs przebiega we współorganizacji jednostek samorządu terytorialnego województwa mazowieckiego i ma na celu promocję bezpieczeństwa pracy na wsi oraz zmniejszanie skutków degradacji środowiska naturalnego spowodowanego działalnością rolniczą.

  Czytaj całość
 • 21 kwietnia 2015 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiśniewie odbyła się Gminna Olimpiada Wiedzy o Wiejskim Gospodarstwie Domowym i Przedsiębiorczości. Organizatorem konkursu był Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział w Siedlcach oraz Urząd Gminy Wiśniew.

  Czytaj całość
 • SUKCES PO RAZ DRUGI

  Klasa II B gimnazjum w Wiśniewie odniosła sukces w V edycji programu „Żyj smacznie i zdrowo” - konkursu organizowanego pod patronatem firmy Winiary.

  Czytaj całość
 • Zapraszamy Panie z terenu gminy Wiśniew na Gminną Olimpiadę Wiedzy o Wiejskim Gospodarstwie Domowym i Przedsiębiorczości.

  Czytaj całość
 • Krajowa Rada Izb Rolniczych uchwałą Nr 9/2014 z dnia 25 listopada 2014 r. w sprawie zarządzenia wyborów do walnych zgromadzeń izb rolniczych zarządziła wybory do izb rolniczych, w tym Mazowieckiej Izby Rolniczej.

  Czytaj całość
 • PAMIĘTAMY!

  Dzisiaj przypada 5. rocznica katastrofy smoleńskiej. 10 kwietnia 2010 roku samolot Tu-154M, który leciał na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, rozbił się pod Smoleńskiem.

  Czytaj całość
 • DZIESIĄTA ROCZNICA

  Dzisiaj – 2 kwietnia – mija 10 rocznica śmierci papieża Jana Pawła II, od 27 kwietnia 2014 r. – świętego Kościoła katolickiego.

  Czytaj całość
 • Publikacja przygotowana i wydana w ramach realizacji zadania publicznego gminy Wiśniew w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego pn. „Opracowanie i wydanie publikacji o historii miejscowości Wiśniew i gminy Wiśniew”.

  Czytaj całość
loader...

Nasze wyróżnienia i certyfikaty