Menu

NASZE ŚMIECI, NASZA SPRAWA

Rok 2011

 • Chcesz dokładniej poznać historię sołectwa Mroczki lub Wólka Wiśniewska? Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami kulturalnymi organizowanymi w tych miejscowościach? Pragniesz aktywnie włączyć się w życie sołectw? – Koniecznie odwiedź ich strony internetowe!
  Czytaj całość
 • Dnia 28 grudnia 2011 roku w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Wiśniew odbyła się ostatnia w tym roku sesja Rady Gminy Wiśniew.
  Czytaj całość
 • Na posiedzeniu w dniu 20 grudnia 2011 r. Rada Ministrów określiła stawkę zwrotu podatku akcyzowego na 2012 r. od oleju napędowego zużywanego do produkcji rolnej w wysokości 0,95 zł od 1 litra oleju.


  Czytaj całość
 • Ukazał się 35. świąteczny numer ,,GMINNYCH WIEŚCI”. Informator dostarczony został do sołtysów, sklepów oraz parafii. Dostępny jest także w Urzędzie Gminy Wiśniew, w Gminnym Ośrodku Kultury i Gminnej Bibliotece Publicznej. Można również przeczytać GW na naszej stronie w zakładce Gminne Wieści (na prawej belce). Zapraszamy do lektury.


  Czytaj całość
 • Ozdoby choinkowe, pierniki, pierogi a w tle pięknie oświetlona choinka oraz dźwięk kolęd – w ciepłym (pomimo kapryśnej pogody) świątecznym klimacie odbył się na placu przed Urzędem Gminy Wiśniew pierwszy w naszej gminie Jarmark Bożonarodzeniowy.
  Czytaj całość
 • Już po raz trzeci Wójt Gminy Wiśniew zaprasza do udziału w III edycji Konkursu „Dekoracja Bożonarodzeniowa – gmina Wiśniew w świątecznym nastroju”.
  Czytaj całość
 • Gmina Wiśniew była gospodarzem XVI dorocznego spotkania turystów krajoznawców z cyklu „Wieczór wigilijny na Podlasiu”. Imprezę zorganizowano w niedzielę 18 grudnia br. w Centrum Integracyjno-Edukacyjnym w Radomyśli. Organizatorami byli Zarząd Oddziału PTTK „Podlasie” w Siedlcach, Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie oraz Gmina Wiśniew.
  Czytaj całość
 • OPOWIEM CI O BOGU

  „Opowiem Ci o Bogu” to tytuł międzynarodowej wystawy plastycznej pod honorowym patronatem ks. Antoniego Pacyfika Dydycza – Biskupa Diecezji Drohiczyńskiej, którą można oglądać w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Wiśniewie.
  Czytaj całość
 • W dniach 9-11 grudnia 2011 r. dwa gminne zespoły: Zespół Ludowy „Wiśniewiacy” i Zespół „Klubu Seniora” z Radomyśli brały udział w tradycyjnym Koncercie Kolęd w Nawsiu na Zaolziu w Czechach.
  Czytaj całość
 • 18 grudnia br. w godzinach 13:00 – 15:00 na placu przed Urzędem Gminy Wiśniew odbędzie się I JARMARK BOŻONARODZENIOWY, na który serdecznie zapraszamy. Podczas imprezy będzie można obejrzeć i nabyć: stroiki świąteczne, dekoracje Bożonarodzeniowe oraz ozdoby choinkowe. Odbędą się pokazy rzemiosł artystycznych i degustacje potraw wigilijnych.
  Czytaj całość
 • MWIORIN PRZYPOMINA

  Komunikat Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Warszawie w sprawie uprawy bulw ziemniaków w Polsce oraz przemieszczania ich wewnątrz Unii Europejskiej
  Czytaj całość
 • Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie zaprasza na Bal Sylwestrowy.
  Czytaj całość
 • Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie organizuje ,,Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar  Dyrektora GOK’’ (kategoria open), który odbędzie się 14 grudnia 2011r. (środa) o godzinie 16:00 w sali GOK. Serdecznie zapraszamy.

  Czytaj całość
 • Organizatorem Programu jest Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Celem projektu jest promowanie postaw i aktywności obywatelskiej wśród mieszkańców terenów wiejskich. O dotacje na realizację lokalnych inicjatyw społeczno-kulturalnych mogą ubiegać się organizacje pozarządowe i podmioty kolegialne działające na terenach wiejskich. Wnioski można składać do 5 stycznia 2012 r. W 7. edycji programu, EFRWP przeznaczył na granty 300 tys. zł.
  Czytaj całość
 • Stacja uzdatniania wody w miejscowości Wiśniew została wybudowana w latach 60 –tych. Była jedną z pierwszych i najstarszych stacji w powiecie siedleckim. Dzięki środkom pozyskanym z PROW możliwa była jej przebudowa i rozbudowa, a to z kolei umożliwi dalsze wodociągowanie naszej gminy.
  Czytaj całość
 • Przez dwa dni – 19 i 20 listopada br. – mieszkańcy gminy Wiśniew mieli okazję do poszerzenia swojej wiedzy na temat wykorzystania energii odnawialnej. W Zespole Oświatowym w Wiśniewie odbyły się II Targi Energii Odnawialnej. Honorowy patronat nad imprezą objęli: Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.
  Czytaj całość
 • Listopad jest ważnym miesiącem dla wszystkich Polaków – wtedy to obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Dla druhów z OSP Śmiary nie tylko ten dzień pozostanie w pamięci. 12 listopada br. nastąpiło przekazanie samochodu strażackiego STAR 244 tutejszej jednostce.
  Czytaj całość
 • Wzorem lat ubiegłych gminne uroczystości Narodowego Święta Niepodległości poprzedziła Msza Św. sprawowana w kościele w Wiśniewie. W tym roku eucharystii przewodniczył proboszcz tutejszej parafii ks. Henryk Krupa. Po Mszy wszyscy przeszli pod „Pomnik Legionowy”, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze, a na zakończenie odśpiewano hymn narodowy.
  Czytaj całość
 • Serdecznie zapraszamy w dniach 19-20 listopada br. do Wiśniewa na II Targi Energii Odnawialnej. Zwiedzający wystawę będą mieli okazję do poszerzenia swojej wiedzy na temat wykorzystania energii odnawialnej. Zostaną zaprezentowane produkty oraz rozwiązania techniczne umożliwiające odbiór energii cieplnej słońca oraz przetwarzanie jej w ten sposób, aby mogła być wykorzystywana przy codziennych pracach prowadzonych w domu.
  Czytaj całość
loader...

Nasze wyróżnienia i certyfikaty