Menu

NASZE ŚMIECI, NASZA SPRAWA

Rok 2013

 • Sprawdzian szóstoklasisty już 4 kwietnia. Uczniowie mają już tylko kilka dni na ostatnie przygotowania.
  Czytaj całość
 • W dniu 20 marca 2013 r. w Wiejskim Domu Integracji w Borkach – Paduchach odbyła się Gminna Olimpiada Wiedzy o Wiejskim Gospodarstwie Domowym, Przedsiębiorczości i Ekologii. Organizatorem Olimpiady był Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie Oddział w Siedlcach.

  Czytaj całość
 • Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie ogłosił konkurs „Kobieta Roku 2012”, celem którego jest wyłonienie wyjątkowej kobiety oraz uhonorowanie jej pracy na rzecz gminy Wiśniew.
  Czytaj całość
 • Informator dostarczony został do sołtysów oraz sklepów. Dostępny jest także w Urzędzie Gminy Wiśniew, w Gminnym Ośrodku Kultury i Gminnej Bibliotece Publicznej. Można również przeczytać GW na naszej stronie w zakładce Gminne Wieści (na prawej belce) lub klikając tutaj. Zapraszamy do lektury.
  Czytaj całość
 • Gmina Wiśniew w dniu 20.02.2013 r. zawarła umowę przyznania pomocy nr 00483 6930-UM0740367/11 RW-II.7161.4.367.2011.MG na realizację projektu pn. „Targi energii odnawialnej”. Przypomnijmy, że przedmiotowe targi odbyły się w dniach 26-28 października 2012 r. w sali gimnastycznej Zespołu Oświatowego w Wiśniewie, była to już III edycja targów pod honorowym patronatem Wojewody Mazowieckiego oraz Marszałka Województwa Mazowieckiego.
  Czytaj całość
 • OLIMPIADA MODR

  W dniu 20 marca 2013 r. w Wiejskim Domu Integracji w Borkach – Paduchach odbędzie się Gminna Olimpiada Wiedzy o Wiejskim Gospodarstwie Domowym, Przedsiębiorczości i Ekologii. Organizatorem Olimpiady jest Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie Oddział w Siedlcach.
  Czytaj całość
 • W dniu 20 marca 2013 r. w Wiejskim Domu Integracji w Borkach – Paduchach odbyła się Gminna Olimpiada Wiedzy o Wiejskim Gospodarstwie Domowym, Przedsiębiorczości i Ekologii. Organizatorem Olimpiady był Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie Oddział w Siedlcach.
  Czytaj całość
 • Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do uczestnictwa w XXXI Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Turystyczno – Krajoznawczym PTTK, który odbędzie się 6 kwietnia br. w Śmiarach.
  Czytaj całość
 • PODPISANIE UMÓW

  Gmina Wiśniew podpisała umowy z wykonawcami na realizację zadań wodociągowych Mościbrody – Helenów i Tworki - Śmiary.
  Czytaj całość
 • Narodowy Fundusz ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchomił program dopłat dla osób fizycznych. Dopłaty są przeznaczone na dofinansowanie przedsięwzięć poprawiających efektywność wykorzystania energii i ograniczania CO2. Dotacja ma formę częściowej spłaty kapitału kredytu bankowego.
  Czytaj całość
 • Jesteś osobą bezrobotną powyżej 50. roku życia? – Teraz możesz skorzystać z 6-miesięcznego stażu u pracodawcy lub uzyskać dotację do 21.000 zł na założenie własnej firmy.
  Czytaj całość
 • ROZMOWA Z...

  Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Mariuszem Lipińskim, który był gościem telewizji internetowej Magnes.TV. Mariusz, mieszkaniec naszej gminy, w dniach 26-27 października 2012 r., na odbywających się w Kobyłce mistrzostwach, wywalczył Mistrzostwo Polski Kickboxingu w formule Kick Light Młodzieżowców. 
  Czytaj całość
 • 2 lutego 2013 r. Zespół Seniora z Radomyśli wziął udział w XII  Festiwalu Chórów, Kabaretów i  Zespołów Seniora w Warszawie. Zespół zajął 4 miejsce ustępując tylko jednym punktem zespołowi z trzeciego miejsca.
  Czytaj całość
 • Uprzejmie przypominamy, że  19 lutego 2013 r. (wtorek) w Urzędzie Gminy na sali konferencyjnej o godzinie 10:00 odbędzie się dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Wiśniew wraz z prognozą oddziaływania na środowisko. Uwagi dotyczące projektu studium można wnosić w terminie do dnia 18 marca 2013 r.
  Czytaj całość
 • Na zakończenie ferii zimowych Dorota Borkowska z Centrum Integracyjno – Edukacyjnego w Radomyśli zorganizowała dla dzieci wycieczkę do Parku Iluzji oraz na Fermę św. Mikołaja i Królowej Śniegu.
  Czytaj całość
 • Serdecznie zapraszamy Panie na bezpłatne badania mammograficzne w technologii cyfrowej. Badania będą wykonywane w dniu 7 marca 2013 r. (czwartek) w mammobusie ustawionym przy Urzędzie Gminy Wiśniew, ul. Siedlecka 13.
  Czytaj całość
 • WYWIAD Z WÓJTEM

  4 lutego gościem telewizji internetowej Magnes.TV był Wójt Gminy Wiśniew Krzysztof Kryszczuk. Tematem rozmowy była m.in. ocena sytuacji gminy, plany rozwoju gminy Wiśniew na najbliższe lata oraz zmiany dla mieszkańców, które pociąga za sobą wprowadzenie nowej uchwały o śmieciach.
  Czytaj całość
 • Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie już po raz czwarty był organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „KOLĘDNICZE SERCE POLSKIE”. Tym razem impreza odbyła się w Zespole Oświatowym w Śmiarach.
  Czytaj całość
 • Ferie to okres przerwy w nauce dla dzieci i młodzieży. W tym czasie placówki oświatowe z terenu naszej gminy prowadzić będą zajęcia dla tych, którzy przez te dwa tygodnie pozostaną w domach. Zapoznajmy się z harmonogramem wspólnego spędzania ferii szkolnych.
  Czytaj całość
 • Wójt Gminy Wiśniew jako organ administracyjny przystępuje do wyłożenia do publicznego wglądu opracowanego projektu studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Wiśniew wraz z prognozą oddziaływania na środowisko. Studium wyłożone będzie w okresie od 31 stycznia do 22 lutego 2013 r. Z dokumentacją można zapoznać się w Urzędzie Gminy Wiśniew przy ul. Siedleckiej 13, w pokoju nr 17, w dni robocze od godziny 8:00 do 15:00. Dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie studium rozwiązaniami odbędzie się 19 lutego 2013 r. w urzędzie gminy na sali konferencyjnej o godzinie 10:00. Uwagi dotyczące projektu studium można wnosić w terminie do dnia 18 marca 2013 r.
  Czytaj całość
loader...

Nasze wyróżnienia i certyfikaty