Menu

NASZE ŚMIECI, NASZA SPRAWA

Archiwum październik-grudzień 2016

Barwy jesieni

Drukuj
1 2 3

W niedzielę 23 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiśniewie odbył się koncert „Barwy jesieni”. Spotkanie zostało zorganizowane dla środowisk ludowych z którymi jest prowadzona partnerska współpraca. Impreza była zakończeniem i podsumowaniem roku artystycznego.

Jak powiedziała Pani Janina Dołgich – dyrektor GOK w Wiśniewie - impreza ta została zorganizowana z okazji Europejskiego Dnia Seniora: - Chcemy pokazać, że jesień życia nie musi być szara – może być wesoła, kolorowa i różnorodna – taka jak dzisiejszy wieczór. Cieszę się bardzo, że wszystkie zespoły przyjęły nasze zaproszenie i pojawiły się na scenie. Myślę, że ten koncert na stałe zostanie wpisany w nasz kalendarz imprez.

Na scenie zaprezentowały się poszczególne kapele:

  • Zespół Białki – opiekunem tych artystów jest Pani Elżbieta Łęczycka. Artyści ci występowali jako pierwsi toteż powitali wszystkich zgromadzonych piosenką Dzień dobry – witamy Was – czym wprowadził wszystkich we wspaniały nastrój. Zespół zaprezentował także program słowno- artystyczny przygotowany na bazie znanych polskich przysłów.
  • Zespół Ludowy im. Z. Myrchy „Wiśniewiacy” – kierownikiem zespołu jest Pan Wojciech Ostrowski. Artyści zaprezentowali zgromadzonej publiczności piękne utwory ludowe.
  • Zespół Pruszyn Pieńki „AleBabki” – kierownikiem zespołu jest Pani Grażyna Spara. Grupa w swoim bogatym repertuarze ma pieśni i przyśpiewki niemal na każdą okazję.
  • „Radzyniacy”  -  zespół  śpiewaczy przy Związku Emerytów i Ręcistów w Radzyniu Podlaskim –  Kierownikiem muzycznym jest Pani Teresa Skrzymowska. Zespół liczy 21 osób. Seniorzy w swoim repertuarze mają utwory ludowe, biesiadne i pieśni kościelne.
  • Zespół Ludowy „Chodów” –  kierownikiem zespołu jest Pani Marianna Hołubiec. Artyści w swoim repertuarze mają liczne utwory ludowe również z naszego regionu.
  • Zespół Ludowy „Melodia” – kierownikiem zespołu jest Pan Jan Durka. Muzycy działają w miejscowości Domaszewnica – gmina Ulan. W dorobku mają ponad 700 utworów, w których są liczne piosenki o urokach rodzinnej wsi, wyrażające głębokie przywiązanie do tradycji, pięknego krajobrazu i wiejskiego życia.
  • Zespół Pieśni i Tańca im. Z. Myrchy „Wiśniewiacy” – choreografem tych małych muzyków jest Pani Bożena Wojciuk. Na scenie zaprezentowano nam taniec „Kochane Karpaty”, „Krakowiaczek” oraz  taniec ukraiński „Kozaczok”
  • Zespół instrumentalno-wokalny „Power Beat” – Zespół tworzą: Ilona Kantowicz – wokal; Agata Ciekot – wokal; Marcin Jastrzębski – instrumenty klawiszowe; Krystian Gruszka – instrumenty klawiszowe i Tomasz Kantowicz – perkusja. Utalentowani artyści występują w repertuarze okolicznościowym, patriotycznym, śpiewają także w językach obcych.
  • Zespół muzyczny „MAXIM” – kierownikiem tej grupy jest Pan Paweł Ksionek, artyści zapewniają oprawę muzyczną wesel i różnego rodzaju imprez okolicznościowych.

Na scenie w GOK – u wystąpiło łącznie 9 zespołów z powiatów: siedleckiego, łukowskiego i radzyńskiego. Uczestnicy koncertu dziękowali organizatorom za zaproszenie: - Cieszymy się bardzo, że nas zaproszono. Zorganizowaliście cudowną imprezę. Jeszcze nie mieliśmy okazji  tutaj być. Wiśniew przyjął nas serdecznie. Zapewniliście wspaniałą zabawę i niepowtarzalną atmosferę. Myślę, że dzisiejszy wieczór ukazał najpiękniejsze barwy jesieni życia. Dobrze się stało, że organizatorzy zaprosili nie tylko seniorów ale także młodych wykonawców. Zazdrościmy Wam tej imprezy.

Wszystkim artystom dziękujemy za przybycie i zapraszamy Was do Wiśniewa.

loader...

Nasze wyróżnienia i certyfikaty