Menu

NASZE ŚMIECI, NASZA SPRAWA

Archiwum styczeń-marzec 2019

Tytuły KOBIETA ROKU 2018 Gminy Wiśniew przyznane!

Drukuj
1 2 3

3 marca 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiśniewie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Kobiet podczas której ogłoszono wyniki VIII edycji plebiscytu „Kobieta Roku Gminy Wiśniew”. Zaszczytne tytuły w czterech kategoriach odebrały Panie zgłoszone do konkursu przez mieszkańców gminy Wiśniew.

Tytuł „Kobieta Roku” w kategorii sektor publiczny trafił do Pani Agnieszki Jadczak z miejscowości Wiśniew - Kolonia. Pani Agnieszka to radna Rady Gminy Wiśniew oraz sołtys sołectwa Wiśniew – Kolonia. Swoją aktywność przejawia na różnych płaszczyznach, podejmuje wiele inicjatyw na rzecz społeczności, nie tylko lokalnej

W kategorii społecznej tytuł trafił do Pani Agnieszki Grzyb z miejscowości Daćbogi. Pani Agnieszka aktywnie uczestniczy w działaniach Koła Gospodyń Wiejskich Daćbogi - Pluty w którym pełni funkcję skarbnika. W lutym br. została wybrana na sołtysa sołectwa Daćbogi.

W sektorze przedsiębiorczym tytuł otrzymała Pani Elżbieta Jastrzębska z Helenowa, członkini KGW w Helenowie od początku jego istnienia. Z powodzeniem łączy działalność społeczną z prowadzeniem domu oraz biznesu.

Miano „Kobiety Roku” w sektorze gospodarczym trafił do Pani Katarzyny Skoczylas z Łupin, aktywnej mamy i żony, która w Kole Gospodyń Wiejskich w Łupinach jest ekspertem w dekorowaniu stołów oraz przedstawianiu wyszukanego menu na imprezy organizowane przez panie z KGW.

Wszystkie laureatki otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe, które wręczali członkowie kapituły i sponsorzy: wójt gminy Wiśniew Krzysztof Kryszczuk, wiceprzewodniczący Rady Gminy Wiśniew Andrzej Okniński, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wiśniewie Paweł Ksionek oraz, w imieniu Prezesa OSP Wiśniew Karola Woźniaka, druh Adam Cieślik.

W trakcie uroczystości życzenia do kobiet skierował Wójt Gminy Wiśniew - Krzysztof Kryszczuk, który tradycyjnie objął konkurs patronatem honorowym: - Piękne Panie, bardzo serdecznie gratuluję zaszczytnego tytułu, nagrody wręczanej w naszej gminie od 8 lat, o ironio, wymyślonej przez kobietę, byłą dyrektor GOK – Panią Janinę Dołgich. Pani Janina chciała pokazać kobiety, które działają dla swojej społeczności i dla naszej gminy. Tradycyjnie w imieniu wszystkich mężczyzn życzę wszystkim Paniom radości, miłości, wszelkiego dobra, spełnienia wszystkich marzeń i pragnień oraz abyście kochały i były kochane.

Uroczystą galę uświetnił koncert pt.: „Śpiewnik Seweryna Krajewskiego” w wykonaniu grupy "Ambitus Duo" - Radosława Świderskiego i Krzysztofa Chromińskiego z Siedlec.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania tegorocznym sponsorom - Paniom Annie Świder oraz Annie Lipnickiej – właścicielkom Restauracji „Miód Lawenda” w Biardach.

Tradycyjnie na zakończenie uroczystości wszystkie panie otrzymały kwiaty - tulipany.

loader...

Nasze wyróżnienia i certyfikaty